Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek van tapasztalata macskas...

Kinek van tapasztalata macskasétáltatással, és mennyire volt könnyű a pórázra való szoktatás?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 éves, ivartalanított török angóracicám, Mici, aki soha nem szökne el, viszont volt már egy sikeres kísérlete arra, hogy az udvaron bóklásszon éjszaka, ami csak azért para, mert van egy 8 éves nőstény kaukázusi juhászkutyám, Natasa, és eddig azt tapasztaltuk, hogy a kaukázusiknak a macskák iránti gyilkos ellenszenv a génjeibe van kódolva. Arra gondoltam, ha már Mici annyira szeretne kimenni, de én meg nem szeretném, hogy első kutya megfojtsa, arra jutottam, időnként megsétáltatom. Azért kérdezem, mert nem akarok fejjel menni a falnak, és nem akarom, hogy neki esetleg kellemetlen lenne ez a tapasztalat. Köszi előre is a hasznos válaszokat.
2016. szept. 4. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kb lehetetlen küldetés. Mármint konkrétan sétáltatni. Mi lenne, ha inkább vennél neki hámot ugye, és csak szépen elücsörögnél vele az udvarotokban, amíg ő járkál amerre lát, persze kaukázusi elzárva, meg csak alacsony fára mászhatna...
2016. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El kell hogy keserítsem az elsőt. :) A macskák kb olyan szintű kiképzésre képesek mint a kutyák. Nézz meg egy-két videót a youtube-on. Egyébként én nem rég költöztem el a 7 éves, kijárós macksámmal, akin sosem volt még póráz. Nagyon féltem, de nem történt semmi. Észre sem vette a pórázt. Én úgy csináltam, hogy arra mentem amerre ő akart, ha valahova nem lehetett, akkor kézben elvittem onnan. Azóta már rég szabadon mászkál. Ez kerten belül bőven elég. Kerten kívülre egyáltalán nem biztos, hogy menni akar, vagy jó neki (ha forgalmas a környék). Gondolom a kutyát addig el tudod zárni, vagy szót fogad ha jelen vagy.

Ja és remélem tudod, hogy a macskáknak hám kell, nem nyakörv.

2016. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. Most őszintén, szerinted nem ugyanazt írtam, mint te, csak más szavakkal? Egy macska nem fog neked úgy sétálni, mint egy kutya, akárhogy szeretnéd, és nem azért, mert fogyatékos, vagy hulyebb, mint egy kutya, hanem mert más készségei is vannak, plusz ha szembe jön valami, amitől megijed, akkor aztán felmászik a hátadra is.
2016. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 szobacicám van, ebből 3 tökéletesen sétál. Náluk azért fontos, mert nem lehet őket egyedül hagyni, az egyik cukorbeteg, és mindennapi injekcióra szorul, a másik 2 meg szimplá csak sziámi, és rajtam csüngenek.... úgyhogy ők is minden évben velünk nyaralnak. Nekem egyszerűen jönnek arra, amerre akarom, h menjünk, de nekik is az a kedevencük, ha ők vezethetnek. És igen, macskát nyakörvvel nem tudsz sétáltatni, csak hámmal. A legegyszerűbb, ha egy pálcás játékot viszel magaddal eleinte, és ha olyan helyre akar menni, ahova nem lehet, azzal el tudod csábítani.
2016. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamint szerintem ha te a macskádat követed, az nem sétáltatás, vagy lehet annak is nevezni, csak akkor nem te sétáltatod őt, hanem fordítva.
2016. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem ugyanazt írtad első. Én NEM AKARTAM ennél többet, nekem csak az kellett, hogy megszokja a helyet a macskám és ne szökjön el. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet a macskákat kiképezni.
2016. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, igazatok van!

Elnézést, én fogalmaztam rosszul: valóban hámról beszélhetünk macskák esetében :D

Köszönöm a hasznos tippeket

2016. okt. 1. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!