Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan szerezhetnék Ragdoll...

Honnan szerezhetnék Ragdoll (rongybaba cica) kiscicát?

Figyelt kérdés

azt olvastam nagyon barátságosak és pont ilyen cica kéne.

a kérdés:

hol jutok hozzá illetve, hogy kinek van tapasztalata erről a macskáról?


előre is köszi!;D



2016. szept. 4. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ragdoll cicám, pont olyan amilyennek leírják. Ragaszkodó, bújós, kedves, nyugodt, barátságos, lusta.

Beírod a googlebe, hogy ragdoll kennel és jópár találatot ki fog dobni, nem is egy tenyészet van magyarországon.

Valószínűleg jófogáson is elcsíphetsz fele annyiért is, mint tenyésztőnél, de az majdnem 100% hogy nem tiszta vérvonalú, és akámilyen baja/betegsége is lehet, rosszabb esetben vérfertőzésből való.

2016. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
66%

Szerezni?????

Vásárolni lehet tenyésztőtől.


Nekem is van 2 ragdollom, törzskönyvesek, mindketten bújósak, és imádnivalóak!

2016. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:D
2016. szept. 4. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

csakis tenyésztőtől. ha nem jó a sima házicica,akkor fizesd meg a tenyésztett változat árát.

házi ragdoll szaporulatot nem ajánlok.azért is elkérnek egy rakat pénzt és nem kizárt,hogy felnőttként egy cseppet sem fog hasonlítani a ragdollokra..se külsőre,se belsőre.

2016. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakis tenyésztőtől vásárolj!! Tudom, hogy 3x annyiba kerül, mint pl. jófogáson egy fajtajellegű keverék, de teli van a gyakori azzal, hogy "most hoztam haza XY fajtájú cicámat (sokszor ráadásul törzskönyv nélkül) és akkut vagy véres hasmenése van/ mindent kihány/ nagyon vad/ azt hittem nyugis fajta, de nem lehet simogatni stb. nagyon aggódom..."


A tenyésztőknek is nézz utána mit írnak róluk a neten? Milyen a weboldaluk? Menj el macskakiállításra, találkozz velük személyesen mielőtt megveszed a cicát, mert egy törzskönyv sem garancia mindenre. Rengeteg rosszindulatú ember van, aki a macskákból akar pénzt csinálni :( Én is nagyon pórul jártam, mert azt hittem a tenyésztők giccses túlárazott macsokat adnak el és a szaporítók azok, akik tisztességesek. "Mivel nem meggazdagodni akarnak a dologból, azért adják hobbiáron a cicát." Sajnos nem így van, gyógyíthatatlan beteg kiscicát hoztunk el és hiába költöttünk egy vagyont az állatorvosra (gyakorilatilag ott jártunk, mintha tenyésztőtől vásároltunk volna) mégis elpusztult.

Csak ez után jöttem rá, hogyha valaki valóban tenyészti a cicákat és nem vérfertőzésből született, gagyi tápon nevelt, elhanyagolt és a rengeteg szüléssel túlterhelt nősténytől való cicákat árul, annak egyszerűen nem éri meg 90-100alatt adnia a cicáit, mert még úgy is gyakorlatilag csak önfenntartásra elég ez a pénz. :(

Bocsi a hosszú válaszért, de fontosnak tartottam leírni, nehogy hasonló szenvedésen kelljen keresztülmenned. Ha valóban egészséges és kézhez szokatott cicát szeretnél, akkor mindenképpen keress egy megbízható tenyészetet és vedd fel kapcsolatot olyan emberekkel, akik ugyanonnét vásároltak, hogy elmondhassák neked a véleményüket.

2017. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!