Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tippek ha megszülettek a...

Tippek ha megszülettek a kiscicák?

Figyelt kérdés
Nem rég befogadtunk egy vemhes cicát az útról! Elvittül állatorvoshoz minden rendben van vele. Az ellés után ki is lesz ivartalanítva a kölykeivel eggyütt. A kérdésem: Ha megszülettek a cicák mi a teendő? Teljesen tanácstalan vagyok mit kell velük cisnálni hol kell őket a házban tartani? Hogy csináljam? Légyszi segítsetek!
2010. ápr. 21. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már most gondoskodj olyan helyről, ahová a vemhes cica elbújhat! A vemhes macska elbújik és a kölykeit is eldugja a nagyvilág elöl, ha van rá lehetősége. Csinálj neki búvóhelyet és ha már megvannak a kiscicák, akkor is hagyjatok egy csöpp békét nekik!
2010. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Adj az anyucinak sok kaját,hogy legyen sok teje,meg energiája a szoptatáshoz.Had bújjon be valami puha,nem huzatos,eldugottabb helyre és várj.Azért nem túl tolakodóan figyelheted fél szemmel,mert lehet,hogy nem megy simán a fialás és akkor lehet,hogy orvosi segítség kell,meg lehet,hogy a nagy melegítésben az anyacica ráfekszik egy kölyökre véletlenül.A többit a természet elvégzi.Külön dícséret,hogy felelős állattartó vagy és ivartalaníttatod őket.Emberek lehet példát venni!

Egy hasonló gondolkodásu

2010. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
[link] Ez egy nagyon jó oldal a témával kapcsolatban. A maminak junior tápot adj enni, és szeretgesd sokat, ilyenkor amúgy is több szeretetet igényel és nem árt ha a fialáskor is figyelemmel tudod kísérni mi a helyzet.
2010. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

csinálj neki egy helyet ahol fialhat (doboz,láda stb) nem muszáj a lakásba elég egy garézs is vagy valami

de az se baj ha nincs helye mert ha nem szoktadod vele a helyet akkor magától is elkezd időben megfelelelő helyet keresni

ha megszülettek a kiscicák és tudod h hól vannak akkor is jobb nyugton hagyni őket

ha meg nem tudod h hól vannak ne aggódj mert mikor az anya úgy gonólja h előjöhetnek elő fogja őket hozni....

hát kb ennyi

remélem h segitettem

2010. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , mindenféleképpen bent lesznek ahogy az anyukájuk is! Esetleg kaki gondban mit mondotok? HOgy takarítsam ?
2010. ápr. 22. 23:10
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Ezt a kaki dolgot most nem értem.Konkrétan mire gondolsz?A picik dolgát még az anyjuk elintézi.
2010. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

a kicsik a dobozt vagy ahol vannak még nem fogják összekakálni mert azt az annyuk elintézi

majd akkor kezdj el félni ha már nagyobbak

2010. ápr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Így van, az anyjuk pelenkázza őket, addig nyalja a feneküket, míg nem pisilnek vagy kakilnak és az el is fogyasztja. Egyedül fialás után érdemes az alatta lévő ruhát cserélni a magzatvíz meg stb. miatt, azt pedig úgy érdemes, hogy ha ketten csináljátok, az egyik kirakja a piciket párnára, míg a másik hipp-hopp kiveszi a régit és újat rak, piciket gyorsan vissza, mintha mi sem történt volna. Amikor elkezdnek mászkálni akkor viszont figyelni kell nagyon, mikor nálunk voltak cicák egész nap dolgoztam ebben az időszakban, és hiába volt alomtálca berakva ők beszoktak a törölközős polcra. A lényeg az, hogy mikor már mászkálnak érdemes őket berakni az alomba, hagy kapargassák. Nálunk szilikonos alom van, így a piciknek is azt raktam, na azt nem ajánlom senkinek, mert folyton a kicsik szájához ragad, jobb a sima, egyszerű.
2010. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kaki dolgot h az anya macska eltakarítja vagy nekünk kell.
2010. ápr. 23. 12:57
 10/13 anonim válasza:
hát ha már megnőttek és rendesen mászkálnak és kakálna azt már az anya nem fogja eltakaritani
2010. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!