Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek nem korai 5...

Szerintetek nem korai 5 hónaposan ivartalanítani egy nőstény cicát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 5. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2016. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közel van az alsó határhoz, de nem. Ha korán kezd ivarzani és rosszul tűri a cicus az ivarzást, akkor kár tovább várni. (Az egyik macskánknál a napokat számoltuk, mikor vihetjük már:S :))
2016. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs alsó határ.... már 12 hetesen is lehet ivartalanítani, az tévhit, amit régen tartottak, hogy be kell ivarozzon előtte. Minden cicám életem során 4 hónapos korában, vagy az előtt lett ivartalanítva, manapság m a tenyésztők is ivartalanítva adják 12-14 hetesen a cicát. Nekem is van amit már így kaptam. Jelenleg 4 cicám van, a legfiatalabb 8, a legidősebb 16 éves és egészségesek, pedig a 8 évest ivartalanítva kaptam meg 14 hetesen, a többit én ivartalanítattam 4 hónapos koruk körül.
2016. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3/3 igazad van. Nemrég jöttem meg USA-ból, ahol sulyra mérik a cicákat, mikor elérik az 1 kg-ot, viszik őket ivartalanitani.Senki nem mondhatja hogy az amerikai cicák nem egészésgesek, semmi probléma velük, több száz cicát végig asszisztáltam, gyönyörú nagy macsekok lettek.Persze legyenek fejlett kiscicák,megnézik, hogy birják az altatást /szivecskéjüket!/ Itt nálunk nagyon elmaradottak az állatorvosok, csak azt vállalják, amit már régen bevált. Most már láttam néhány magyar hirdetést is, akik ugy mütenek mint külföldön, ők biztosan más országokban már szereztek gyakorlatot.
2023. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!