Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica alom takarításnál hogyan?

Cica alom takarításnál hogyan?

Figyelt kérdés
Eddig kijárósak voltak a cicáim, viszont most költözés miatt "be kényszerültek", így az eddig megszokottnál jóval több adag van az alomban... Szóval, jelenleg csomósodó almot használunk, kaki állandóan lapáttal leszűrve wcbe landol, pisi csomó is általában, de látom, hogy az nehézkesen akar lemenni... Próbáltunk szilikonos almot is, de azt a cicák nem szerették, rendszeresen az alomtálcák mellé rakták az ajándékcsomagjaikat, így visszatértünk a csomósodóra, ezt legalább használják. A gond az, hogy félek, hogy ez eldugítja a lefolyókat, vagy kárt tesz a rendszerben. Temészetesen teljes alomcserénél zsák és kuka, de a napi többszöri tisztítás eredménye a wc-ben landol. Most olyan almokat (főként zooplus.hu-ról rendelhetőket, mivel a tápokat is onnan rendeljük) keresek, amik úgy húzhatóak le, hogy utána nem kell aggódnom, hogy elönt e az "árvíz" minket, vagy nem, mindemellett jó nedvszívóak (van, hogy 8-10 órát egyedül vannak itthon a cicák, azaz nincs takarítva egyik alom sem), tisztíthatóak és lehúzhatóak. Mit tudtok ajánlani? Előre is köszi!

2016. szept. 5. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Es ha zacskoba tenned + bekotned + kuka?
2016. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha teljes almot kitakarítok akk ok, persze így megy... de egy egy pisifoltért vagy kakiért nem szívesen pazarlok egy egész zacskót, ha nyitva van, akkor meg büdös... valamelyest a lehetőségekhez mérten környezetbarátok is vagyunk, azt meg a napi 6-8 zacskó kidobása annyira nem mutatná, nem mellesleg anyagilag sem a legkedvezőbb... inkább maradnék wcben lehúzható alomnál :)
2016. szept. 5. 22:01
 3/11 anonim válasza:

[link]

Esetleg egy ilyenbe szedni? Ezek elvileg elzárják a szagot, bár én egy kicsit drágának tartom, de lehet hogy megéri.

2016. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű megoldás. Fagyis vödör plusz egy bele passzoló neylon zacsi. Olcsó, kis helyet foglal, remekül elzárja a szagokat, és úgy működik, mint egy mini kuka. Ha megtelt kiveszed bekötöd és kuka.
2016. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én gyártok kisebb méretű zacsikat és abba szedem ki a pisigolyót, két cicám van, úgyhogy keletkezik belőle. A WC-be ne dobáld, mert valóban eldugíthatja a lefolyót.
2016. szept. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan kis méretű zacskókat, amikbe például a zsömlét vagy a péksüteményt teszed a tescoban. Egy guriga abszolút nem horribilis összeg, és kitart egy ideig. Belepakolod a cicacsúnyát, behajtod a száját, hogy ne legyen büdös, utána pedig beleteszed egy dobozkába, hogy ne legyen szem előtt. Ha megtelt, csak összekötöd a zacsi száját, és kidobod. Nem nagy művészet a dolog.
2016. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár egyik sem volt válasz a kérdésemre...

Elsősorban a most egyre "divatosabb" biológiailag lebomló almokról szerettem volna infót gyűjteni, mint pl ez:

[link]

Párom "allergiás" a macskakakira, pisire, nem fogadja el, hogy "gyűjtögetem", így mindenképp meg kell szabadulnom tőle. Szóval a továbbiakban max ezeknek az almoknak a hatékonyságáról, eltávolíthatóságáról kérnék véleményt, nem a kuka megoldásáról :) Köszönöm

2016. szept. 7. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is zacskózom! Direkt vettem erre 5 vagy 10 literes kis uzsonnás zacsit a dm-ben. lapáttal bele a cucc, bekötöm, megy a rendes kukába, soha nem büdös tőle! :)
2016. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi látom az utolsót. Hát ha se gyűjteni, se zacskózni nem tudod, akkor nincs ötletem, de hátha valaki tud jót mondani.
2016. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy időben én is ilyen lebomlót vettem, a DM sajátmárkása nagyon jó, árban és minőségben is, és gond nélkül lement a wc-n hónapokon át. Csak azért váltottam, mert szerintem a szagokat nem annyira fogta meg. Én a Biocat's Fresh-t használom... és kis zacsiba aztán megy a kukába a produktum. De egy próbát megér a DM-es.
2016. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!