Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet abesszin KISmacsk...

Honnan lehet abesszin KISmacskat vasarolni? Tenyesztotol nem szeretnek, mert felek, hogy nem a kiscicak egeszsege az elso. Inkabb vebnek maganembertol. Ha valakinek volna valamilyen otlete az uggyel kapcsolatban, kerem ossza meg velem.

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tenyesztotol nem szeretnek, mert felek, hogy nem a kiscicak egeszsege az elso."

sajnos ebben nagyot tévedsz. pont,hogy a szaporítóknál nem a kiscicák egészsége az első.ők csakis a haszon miatt csinálják. nem foglalkoznak azzal,hogy az anya átessen megfelelő szűréseken. és a kiscicákat sem viszik el az első oltásra,féreghajtásra. és sokszor hamarabb is leválasztják a cicákat,ami egész életére kihathat.

egy tenyésztő viszont nagyon figyel a megfelelő szűrésekre,a megfelelő táplálásra,oltásokra,féreghajtásra,bolhátlanításra stb.. ezeket összeadva nincsen sokkal több haszna,mint egy szaporítónak. sőt. a tenyésztőknek is szokott lenni rendes munkájuk,nem tudnak megélni ebből. nem a haszon az elsődleges náluk, hidd el nekem.

úgyhogy én tenyésztőt ajánlok. és azért is jó választás, mert bármikor tudsz hozzáfordulni az évek során,hogyha problémád van.és az elején is fel fog világosítani róla,hogy mit hogyan tegyél,mit adj neki stb... + a tenyésztők 8-12 hetes korban választják le a cicákat.sosem hamarabb! ez tényleg nagyon fontos.ez a pár hét kell nekik a szocializálódáshoz. tudok amúgy olyat,akit nagyon hamar leválasztottak és még felnőttként is szopni akar pl..

2016. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
és a szaporítóknál nem ritka az évi 3 alom sem az anyacicának. a tenyésztő azért erre figyel,hogy legyen ideje regenerálódni az anyának is. szerintem ez is fontos dolog..
2016. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerinttem egyre gondolunk, csak kicsit fogalom zavarban vagyok ezzel kapcsolatban :) koszi
2016. szept. 7. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Macskamentő szervezetek, Noé Állatmenhely, Állatmentő sereg tele van kiscicákkal például..én magánemberben sem bíznék, bármit megtehetnek a pénzért.

Vagy az ingyenes örökbefogadás, egy kis árva életének jobbá tétele nem divatos?

(Bocsánat, ha te nem ilyen vagy és félre értettelek, de egy kicsit bosszant az emberek szűklátókörűsége, közönye..mentettem már én is...Egy pillanat alatt meglehetne szüntetni a kidobott,kóborcicák gondját ha a kerületek összefognának az ivartalanításra és annyi az üres épület, ott nyugodtan lábadozhatnának vagy akár visszajárhatnának, vagy maradhatnának, amíg egy rendes, szerető gazdit nem találnak nekik..minden csak elhatározás kérdése...sajnos láttam már súlyos eseteket..ezért nem értem, miért akar mindeki a beteg szaporítóktól venni, végkimerültségig kihasználják a mama kutyát, ha nem kell kidobják betegen az út szélére..tavaly egy németjuhászt találtunk összekötve az erdő szélén..stb.) :(

2016. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Na igen, nem értem, hogy állatmenhelyről miért nem lehet elhozni a kiválasztott példányt ? Csak a felelőtlen és anyagi haszonért "dolgozó" tenyésztők zsebeit kell jól kitömni ?
2016. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én megértem az állatmenhelyes oldalt, valóban szép gesztus. De ne turkáljunk már ismeretlenül egymás zsebében és ássuk el azt, aki mást gondol egy adott dologról, mint mi. Amennyiben én fajtiszta macskát szeretnék venni, akkor fajtiszta macskát fogok venni. Kérdésemre továbbra is várom a választ.
2016. szept. 12. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!