Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan válasszam el a kicsiket...

Hogyan válasszam el a kicsiket az anyukától, ha utána mindegyiket megtartom?

Figyelt kérdés

10 hete született három kiscicánk, és őket mind meg akarjuk tartani. Az interneten csak arra találok tippet, hogyan válasszuk el őket az anyától és az anyatejtől, hogyha új családba kerülnek. Mi a teendő, ha megtartjuk őket? Azért lenne fontos, mert addig nem engedjük ki az anyukát, amíg nincs ivartalanítva (nehogy megint tüzeljen), de amíg szoptat, addig nem lehet ivartalanítani. Már csak napi kb. egy percig hagyja, hogy a kicsik ott legyenek és aztán elmegy, vagy leszedi őket magáról, teljesen el fogja őket választani magától, vagy szükséges beavatkozás?

Előre is köszi a válaszokat, fontos lenne.



2016. szept. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
El fogja őket választani magától is. De ha már csak napi kb. 1 percig hagyja a kicsiket maga mellett, akkor kb. 2 hét múlva már lehet ivartalanítani.
2016. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem màr most is viheted ivartalaníttatni, màr rugja le őket magàrol...szóval semmi bajuk nem lessz a kiscicàknak, elég önàllonak tartja màr őket!
2016. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
viheted ivartalanítani már most.10 hetes cicáknak már nem lételemük a szopás,és az anyuka sem hagyja már úgy. vigyed szerintem nyugodtan.
2016. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kiscicáim 4 hónaposak és szopnak. Az anyjuk meg hagyja nekik, igaz már ő is csak rövid időre.

A szülés után 2 héttel én fogamzásgátlót adtam az anyacicának, mert a kijárásról még a kicsik mellett se mondott le, napi 2-3 alkalommal 1-1 órát mindenképp kinn akart tölteni.

Egészen kb 2 héttel ezelőttig nem is maradt nagyon kinn hosszabb ideig, lelkiismeretesen jött haza a kicsikhez. Most megemelte a csavargási idejét, szerintem most kezdi őket leválasztani.

Majd valamikor télen lesz kiivartalanítva, ebben a szép időben nem akarnám bezárni lábadozni a műtét után. Addig kapja a fogamzásgátlót, nehogy baj legyen.

2016. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!