Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől mehet a macskám hasa?

Mitől mehet a macskám hasa?

Figyelt kérdés
5 hónapos cicusról van szó igazából talált kiscica megmentettük és befogadtuk még mindig szopna és az elején tejjel pótoltuk a hiányát de azt vettük észre hogy megy a hasa tőle ..párhete ezt megszüntettük és próbáltunk már neki minden kaját mert eddig csak párizsin élt mást egyáltalán nem evet meg , ma vettem neki kis tasakos kaját pár falatot evett belőle és 3 perc után megy ki és végzi a dolgát..nem értem mi baja lehet ..:/
2016. szept. 7. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd meg dokival!!! Addig is adj neki szét főtt rizst csirkével
2016. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg azt se :S mondtam mindent próbáltunk ..dokihoz meg sajnos nem tudom vinni:/
2016. szept. 7. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Például, mert nem megfelelően van táplálva, vagy beteg, és ha nem kapott legalább kétszer féreghajtót, akkor biztos, hogy férges is.

A tej, párizsi nem jó, de ezt már tudod. A tasakos kajától is mehet a hasa, hacsak nem valami ténylegesen húsból készült magas minőség, de nem hiszem, mert az drágább, mint a színhús.

Enni vízben péppé főtt rizst kapjon, hozzá főtt csirkemell filét. Egyszerre keveset, napi többször. Inni vizet.

Ha nem eszi meg rögtön, nem baj, ha egy kicsit diétázik.

Ha elmúlik a hasmenése, akkor valami normális minőségű száraztápot javaslok, nyers hússal kiegészítve. Ehet még túrót is és nyers tojás sárgáját, utóbbit csak havonta egyszer.

A normális táp jellemzői: nem tartalmaz gabonát, vagy csak minimálisat; magas a hústartalma; nem tartalmaz színezéket, aromát, tartósítószert, cukrot; viszont taurint tartalmaz.

Első dolgotok azonban a féreghajtás és bolha elleni kezelés kell, hogy legyen.

2016. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bolha ellen már kezeljük! de azt mondták hogy az ürülékéből látszik hogy férges-e és én azt vetem észre hogy nem az.. vagy ezt nem olyan könnyű meg állapítani?

Attól még mindenképp kell a féregtelenítő?

2016. szept. 7. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
ha nem férges, akkor is kell háromhavonta féreghajtót kapnia. nem ártana ha látná orvos, és jó minőségű táppal etesd inkább.
2016. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell a féreghajtó. Szinte az összes kismacska férges, sokszor már úgy születik, mert az anyja is (kivéve persze, ha normális tenyészetben születik, ahol erre gondosan figyelnek, de nyilván a tiéd nem ilyen).
2016. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! :))) :*
2016. szept. 7. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is adjatok neki féreghajtót! Mikor a mi kiscicánkat (faluról hoztuk fel, nem tudtuk egészséges e) először vittük állatorvoshoz, csak megnézte hogy rendben van e és 50 ft-ért adott neki féreghajtót, ez szerintem nem összeg az egészségéért! Plusz a bolhairtót kértük és fizettük ki, semmi másért nem kértek pénzt, pedig ez pest! Szóval nem tudom, miért nem tudod orvoshoz vinni, de a féreghajtás költsége ne legyen akadály...
2016. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. nem 50, 500, de szerintem még az is bőven belefér! Jobbulást a cicádnak! :)
2016. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!