Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állandóan a szomszéd...

A macskám állandóan a szomszédnál van, már nálunk nem eszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az 1 éves macskám állandóan csak a szomszéd kertjében van, ott issza a vizet amit kitettek neki, és a vacsora maradékokat is ott eszi. Amikor haza akartam vinni nyávogott és nem ette meg a kaját amit kitettem neki. Elég sok ideig voltam nyáron oda és őket kértük meg, hogy etessék. Lehet, hogy átszokott volna hozzájuk? És ha igen, akkor hogy tudom visszaszoktatni? Sima házi macska, nőstény (tehát lány) és ivartalanított. Válaszokat előre is köszi! :3

2016. szept. 14. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Ilyenek a macskák meg a nők.
2016. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na kösz... Valami hasznos esetleg ahelyett, hogy beszólnál?
2016. szept. 14. 18:45
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
megkéred a szomszédot hogy ne etesse. ha így sem megy vissza akkor törődj bele hogy nincs többé macskád. max bebörtönzöd a házba vagy kikötöd a kertbe
2016. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A szomszédba lakik egy 7 éves kislány... Imádja a cicámat, nincs szívem, hogy azt mondjam neki, hogy ne etesse... Pedig ha ez az egyetlen mód ki kell találnom, hogy hogy tálalom neki.. :(
2016. szept. 14. 19:02
 5/16 anonim válasza:
34%
ilyenek ezek a hűtlen macskák sajnos :(
2016. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azonos a problémánk.


Többet kell etetni és finomabb falatokkal és többet kell simogatni és kedvesebben, mint a szomszéd 7 éves kislány.


Viszont, még így is közös macskátok lesz...

2016. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Hi !

A cicák egyrészt helyhez (NEM pedig emberhez) kötődnek. A hiba ott volt elvetve, hogy a cicát a szomszédban etették. Etethette volna a szomszéd is, de nálad. Szerintem szerezz egy másik cicát. Ha a szomszédban eszik, akkor az a cica oda való, ott is lakik, hozzád max kakilni fog járni a kertedbe. Másrészt nem lehet, hogy ez a szomszéd "bosszúja" valamiért? Sopron környékén ez a divat....

2016. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát, átszokott, ez benne van a pakliban, ha a szomszédra hagyományozod. Ha a szomszédnak meg a macskának jó így, akkor szerintem törődj bele. Elcsábították a cicust, akit elhanyagoltál. Esetleg szerezz helyette másik cicát, és azt már ne hagyd ilyen sokat magára.
2016. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A macskámat úgy etették, hogy hozzám jöttek és úgy adták neki a kaját. Gondolom a macskák se hülyék... Látja az én cicám is, hogy ők etették.

Szerintem az is lehet, hogy ikerházban lakunk, és közrejátszhat ez is, hogy a macska talán egy háznak a veszi a kettőt. Meg még csak 12 éves vagyok, anyukámra vagyok utalva, csak sok a dolgunk, ezért nyáron sokat kell utaznunk. Nem tudunk mit csinálni a macskát etetni kell, mert különben éhen hal, vagy messzebbre elkóborol kajáért. Amióta itthon vagyok, ugyanúgy bánok vele, mint nyár előtt. Minden nap etetem, simogatom... stb. Foglalkozok vele. Többet nem tudok tenni. :/

2016. szept. 14. 19:39
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Örülj neki, hogy ilyen sokan szeretik a cicát :)
2016. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!