Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Irjatok mar 10 jelzést amire...

Barbaras kérdése:

Irjatok mar 10 jelzést amire reagálnak a cicák, és hogy, hogyan reagálnak, vagy az a jelzés mit is vált ki belőlük?

Figyelt kérdés
fontos lenne

2016. szept. 18. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a kajásdoboz zörgésére jön, és a reakció: nyáú, nyáú...


Vagy ha a mgefelelő időpontban mondom hogy "na gyere cica", akkor vágtat utánam fel a lépcsőn, mert sejti hogy vacsi lesz.


A siccre kitágulnak a szemei és ijedten néz.


Ha rosszat csinál, és megkérdezem hogy "mit csináltál?!!"

Akkor: "mrrrr" és elvágtat.


Ha csak észreveszem hogy olyan helyen van ahol nem szabad, és elkezdem nézni, akkor nyávog többször, mintha félne, de csak szinészkedik.


Ha a tenyerem az arca elé tartom akkor egy idő után begurul és megtámadja a kezem, harap és pofoz.


Ha apolcán van és odateszem az arcom, akkor elkezdi a képét az arcomba nyomkodni.

2016. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és elfelejtettem az utoldó ponthoz "doromb doromb"
2016. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Enyém feljön az ölembe, alszik. Ha fel akarok állni, csak annyit kell mondani:"Na, cica" máris ugrik le, mielőtt megmozdulnék. Mikor etetéshez készülök, ha meghallják, hogy előveszem a tányérjukat, máris ott sorakoznak a lábamnál.
2016. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ha csettintgetek az ujjammal, és egy légtérben vagyunk, akkor odajönnek ( 2 cicusunk van), mintha ez volna a hívó "parancs", pedig soha nem tanítottam erre, magától kapott rá. Egyszer kipróbáltam egy kóbor cicánál is, és ő is odajött erre, bár ő nagyon extrán barátságos cica volt.


Sicc-re kiszaladnak a szobából, mint a villám.


Anyuka idomítása, hogy a "kapsz mámmát!" vezényszóra lerongyolnak az emeletről és odacsücsülnek a kajástálkák mellé, libasorban.


Ha karomszerűen hajlítom az ujjaimat és közelítem a kezem a feje felé, azt hiszi, támadni akarok, és kettős a reakció kedvtől függően, vagy letámadja a kezem, vagy összehúzza magát, és menekül.


A szürke cicám mániája, hogy velem alszik, de ha meglátja, hogy pakolok a bőröndömbe, ergo megyek el otthonról több napra, akkor egész nap árnyékként követ, és csak annyi időre megy el mellőlem, míg eszik, vagy a dolgát végzi. Olyankor egész éjjel a mellkasomnál alszik, mondhatni őriz.

-> ehhez kapcsolódik, hogy amikor hazaérkezem, és meghallja a hangom az előtérben, lejön elém és leül a lépcsőre.


Ezen kívül mindkettő imád beszélni, ha ránézek, és elkezdem kérdezni, hogy mi az cica?, akkor nyávogással, nyekergéssel válaszolgat, és egész párbeszédeket le lehet velük folytatni :)


+1 ha fent ül a széken, és kinyújtom a kezem a feje fölé, feláll a hátsó lábaira, és beledörgöli a fejét a tenyerembe -> önmagát simogattatja.

2016. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4#


1 és 2 vagyok. nekünk is nagyon hasonlókat csinál.

Amíg lakásban laktunk, mindig mielőtt elmentünk kirándulni, leült a kijárati ajtó elé, hogy útban legyen. Mintha azt hinné hogy akkor nem megyönk ki az ajtón. Mondjuk sok időre sosem hagytuk ott, csak 1-1 napra.


Meg a kommunikáció is stimmel, gondolom akkor a tieitek sem kinti cicák.

2016. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem, bentiek, mert kint megenné őket a kutya. Úgyhogy hét lakat alatt őrzöm őket, de a tetőn nagyon szeretnek csámborogni, úgyhogy nem unatkoznak bent sem.


Jaj, akkor ez a "megakadályozom, hogy elmenj otthonról" operett nálatok is működik. :) Szerintem édes tőlük. Tök vicces, hogy hasonló a kommunikációjuk, mégis egyedi. Nálunk mindkettő picit másképp fejezi ki magát, hiába ugyanaz a metódus, a kivitelezés más. Tiszta egyéniségek! Egyébként a zsákmánybemutatás nálatok is megy? Akármit fog, sáskát, vagy cserebogarat, olykor madarat is elkapja, megroppantja, és behozza, nekem a szobám előtt szoktak sorakozni, volt hogy a macska lerakta a szobám közepére a megroppantott kismadarat, és felvert hajnal 2kor, nagy büszkélkedve, hogy ő mit fogott, nézzem meg. Gyakorlatilag rám ugrott, és addig miákolt, míg fel nem keltem megnézni... :D


Amit még elfelejtettem, ha ablakon keresztül meglát egy fogára való madarat, nem nyávog neki, hanem ilyen furcsa, kerregő hangot ad, nyitott szájjal, picit mintha a fogai is összecsattannának, de ebben nem vagyok biztos, hogy miből képzi azt a hangot.

2016. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a zsákmány megmutatása nem megy. Igazából madarat nincs lehetősége fogni, a legyeket meg mindenféle rovart kap el a házban, de nagyon ügyes. Várja lelapulva hogy fölé érjen, és ugrik egy jó magasat a megfelelő pillanatban.


A madárra nekünk sem nyávog, hanem mintha beszélne ilyen rüvid nyávogásokkal ilyen "nyekk nyekk nyekk..." féle hangon.

2016. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a rovart a végén megeszi.
2016. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Kinyitom a hűtőt: rohan, mert kaja.

2. A "nemmancs" tiltásra leveszi a mancsát a tárgyakról pl. laptop, vagy amit nem szabad piszkálni.

3. Ha hazaérek, lehajolok hozzá és odanyomja az orrát az enyémhez.

4. Ha valami gyanúsat észlelek és odaszólok, hogy "micsinálsz?" ártatlan arccal kivágtat, mondván: "één?! semmit!"

5. Megkérdezem, hogy hol a macid/labdád/egered és előhozza a játékot (nem mindig azt, amelyiket kérdeztem).

6. Eleinte csak bentre volt rajta nyakörv, hogy szokja. Amikor bejött és meglátta nálam, jött és tartotta a fejét, hogy tegyem rá.

7. Ha megszólal a telefon, jön szólni.

8. Ha tele az alom, jön szólni.

9. Ha meglátja a bevásárlótáskát, belebújik.

10. Előveszem a fültisztítót, menekül (atkás volt szegény és nem igazán csipázta a tisztítást).

2016. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!