Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális viselkedés ez egy...

Normális viselkedés ez egy kiscicától?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy kb 3 hónapos kismacskát. Aranyos, egyelőre nem csinál semmi rosszaságot, egyből megértette az alomhasználatot is, viszont folyamatosan dagaszt. De nem csak úgy, hogyha le akar feküdni, még járkálás közben is, dagasztja a padlót. Ölbe vettem, és miután a karmaival szúrta a combomat eltartottam magamtól az első két lábát, hogy ne csinálja, de még a levegőben is csinálta, miközben amúgy félig már aludt és dorombolt.


Ez normális? Nem volt még macskám, csak olvasgattam fórumokat neten, de ott nem így írták le, hogy megállás nélkül dagaszt a kiscica.


2016. szept. 18. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Igen, normális. Minden cica más-más egyéniség. Az enyémnek még a nyála is ömlik dagasztás közben :)

Ez egy reflex, így dagasztják az anyjukat is szoptatáskor. Vannak cicák, akikben ez erősebben megnyilvánul, a tiéd is ilyen (az enyém is).

2016. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A dagasztással a kiscica az anyamacska emlőjét dagasztja szopáskor. A felnőtt macskák is dagasztanak, persze nem egész nap, ezt a viselkedést, ösztönt egész életén át hordozza. A felnőtt macska örömében dagaszt, ha simogatod, ő meg dorombol, és jólesik neki.

Biztos, hogy három hónapos az a kiscica? Nem lehet, hogy sokkal kisebb és azért csinálja egyfolytában, mert túl korán lett elválasztva az anyjától?

Ha orvoshoz viszed, orvos megmondja, hogy kb. mennyi idős.

Lehet, hogy nem jól fogalmazok, értsd jól, de ne "büntesd", ne tiltsd, hadd dagasszon, fentebb leírtam, hogy ez egy ösztönös viselkedésforma. Maximum, pl. ha az arcodon csinálja, ahol simán megsebez, mert vékony a bőr.

2016. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden cica más, úgyhogy nem igazán lehet őket összehasonlítani :) Én is arra tippelek, hogy kisebb, vagy nagyon-nagyon korán el lett választva az anyjától, de mivel csak 3 hónapos (állítólag), ígyis-úgyis pici még. Én mindig magam elé rakok egy takarót/párnát/sálat vagy valamit, hogy hadd dagasszon, így nekem sem fáj, ő is boldog és mégis "bújhat" :D Egyébként légdagasztani a miénk is szokott, meg úgy általában állandóan ha hozzáérünk :)
2016. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
normális. Az én cicám 1 éves, és még mindig dagaszt. Ha háttal van akkor is, csak úgy evez a kis kezével
2016. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahonnan elhoztam, azt mondták nyár elején született valamikor, úgyhogy kb három hónapos. Az anya cica már elutasította őt és a testvérét a szoptatástól, így egy ideje macska kaját esznek, nem lett szándékosan elválasztva. Bár akkor lehet még mindig új neki. Valahogy megoldom, hogy csinálhassa, csak ne a bőrömön. :) köszi a válaszokat!
2016. szept. 19. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy törölközőt rakok az ölembe, mikor feljön valamelyik, így dupla haszon: nem leszek szőrös és nem szurkálnak :) Tűhegyes karmaik vannak, mert van egy szuper kaparóoszlop, amit körmölnek és másznak is.
2016. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!