Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S.! Mennyi idő, amíg...

S. O. S.! Mennyi idő, amíg rendbe jön? Hogy lehet neki segíteni itthon?

Figyelt kérdés
tehát az van, hogy a mamám cicája 5 napja csak gubbaszt, és nég napja nem evett semmit. átvizsgáltuk az egész testét, mert azt hittük ott fáj neki valami. aztán másnap rosszabb lett a helyzet, de mivel anyu dolgozott, ezért csak tegnap vittük el dokihoz. Végül is fekély van a szájában, adott neki 2 szurit, és azt mondta, hogy 4 napig minden nap el kell vinnünk hozzá. ma megint megyünk a mamámhoz (nem nála lakunk), hogy elvigyük a cicáját. ő azzal a hirrel fogadott minket hogy csak fekszik és remeg (mármint KOrmi). Aztán vittük a dokihoz. A szája már jobban néz ki, és azt mondta, hogy folyadék kell neki. csak hát annyi a gond hogy borzasztóan néz ki, mert ez az 5. nap hogy nem eszik semmit. :S vettünk neki cica tejet, és azt adtunk neki fecskendővel. De már nagyon le van gyengülve, és ezt nem birja már sokáig. Mit csináljak vele hogy jobban legyen végre???? tiszta ideg vagyok, segítsetek lécci :'(
2010. ápr. 23. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam -bár nem tudom, ez mennyire jó ötlet-, hogy macskakaját kellene nagyon pépesre összetörni, hogy abszolút ne legyen darabos, vízzel kicsit felhigítani, hogy folyósabb legyen és azt fecskendővel bespriccelni a szájába. Így nem kell rágnia, nem fáj neki a szája, mégis jut a gyomrába normális, "szilárd" étel és ezzel együtt vitaminok. Csak vigyázz, ne adj neki től sokat egyszerre, mert össze van szűkülve biztos a kis gyomra.


Szegény cica... Remélem hamar meggyógyul!

2010. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
dokihoz vissza - infúzió
2010. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem sok állatom van, jártam már így többször is. Vidd el a dokihoz, ha nem javul. Ezen kívül pedig húslevest is próbálj neki adni szintén fecskendővel, valamint MÉZet próbálj az ujjaddal a nyelvére kenni, amit aztán kénytelen lesz lenyelni. És vegyél a boltban szőlőcukrot, oldd fel vízben és ezt is fecskendővel add neki. A felsoroltak tápértéke nagyon magas és túlsegítik az állatot bizonyos betegsékeken. Muszáj erőszakosnak lenni a cicával, akkor is, ha nem tetszik neki a dolog. Amiket leírtam , nekem rengetegszer beváltak, de persze az orvosra is szükség van, ha nem javul.

Régebben az egyik cicámnak szintén fekély volt a szájában és a foga is be volt gyulladva rendesen. A doki akkor egy Dalacin nevű antibiotikumot írt neki (a szirupot) és azt kellett neki egy hétig adnom.

Remélem, hogy tudtam valamit segíteni, ne aggódj!:)

2010. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Holnap reggel is visszük a dokihoz. De már anyu telefonált mamának, hogy mézet aggyon neki. remélem kicsit jobban lesz.
2010. ápr. 23. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Azon gondolkozom,hogy milyen sintér orvos lehet az aki így látja a macsekot minden nap és eszébe sem jut mondjuk infúziót vagy ápolási tanácsot adni.Azért,ha végre rendbehozza a cicót kérdőre vonhatnád(addig ne,mert mit tudni milyen ember és még ártana neki).A pépesített kaja jó ötlet.Valami natúr kinyomós sajtot is megpróbálhatsz szerintem,csak ne a hűtőből kivéve egyszerre.Majd szólj,hogy mik a fejlemények.Jobbulást a cicónak!
2010. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mézet én is akartam javasolni! Elöli a kórokozókat és ad egy kis energiát a cicának.
2010. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vége. Ma hajnalban elpusztult. Egész nap sírtam. El is temettük. Köszi a válaszokat. :'( Remélem angyalkaként jobban fogja érezni magát...
2010. ápr. 24. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Te mindent megtettél érte! Könnyen lehet, hogy nem a fekély miatt lett ilyen rosszul, hanem egy másik, alattomos betegségtől. Sajnos néhány gyógyíthatalan macskabetegségnél (pl. leukémia, macskaaids) a végső stádiumban jelentkezhet a cicádnál is megjelent probléma (szájgyulladás, fekély). Az egyik barátnőm 2 cicájánál így volt, ők egymást fertőzték meg. Sajnos el kellett altatni mindkettőt, mert sokat szenvedtek.

Én is nagyon sok cicát elveszítettem már, tudom, hogy mennyire fájó tud lenni. Nemrég szintén valakinek - ezen az oldalon- a következő idézetet írtam. Leírom Neked is.


„Nap mint nap tapasztaljuk a körülöttünk levő anyagi világ rendjét: állandóságát és folytonos megújulását. Bármilyen törékeny és múlandó is minden része, bármilyen nyughatatlanok és mozgékonyak is elemei, mégis fennmarad. Az állandóság törvénye tartja össze, s meghal bár, de mindig új életre támad. A bomlás csupán a szerveződés új változatait szüli meg, s egy halál ezer élet szülője lesz. Valójában minden óra azt bizonyítja csupán, mily tűnékeny, s mégis mily biztos a nagy egész. Olyan, mint az árnykép a vizek tükrén, mely örökkön ugyanaz marad, bárha a vizek örökkön folynak. A nap lebukik, hogy újra felkeljen. Napunkat felfalja az éj borongása, de csak azért, hogy újjászülethessen belőle oly üdén, mintha sosem aludt volna ki fénye. A tavasz nyárba fordul, s nyár után és ősz után télbe, csupán csak azért, hogy végül visszatérve annál biztosabban győzedelmeskedjék azon sír fölött, mely felé oly eltökélten igyekszik az első óra óta. Gyászoljuk május rügyeit, mert el kell hervadniuk, de tudjuk , hogy egy napon a május majd bosszút áll a novemberen, ama szüntelen szent körforgás által, s ez megtanít minket arra, hogy örökkön virrasszunk, midőn bizakodásunk a legmagasabbra hág, s NE ADJUK FEL A REMÉNYT, HA LEMÉLYEBB IS A BÁNATUNK!”

2010. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!