Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt egyik macskám, a...

Meghalt egyik macskám, a másik lehet szomorú emiatt?

Figyelt kérdés

Azt,amelyik meghalt, a nyáron fogadtuk örökbe, a másik macsánk mellé.

Nem lettek a legjobb baratnők, de itt voltak egymásnak 5 hónapig. Megszokták egymás jelenlétét.Napközben mindig ketten voltak itthon, amíg én dolgoztam.

Most,hogy a kisebbik nincs, a másik kicsit másképp viselkedik, olyan komoly, nem játszik annyit, gubbaszt...

Lehet,hogy hiányzik neki ????

tapasztaltatok hasonlót?



2016. szept. 25. 08:25
 1/7 Szafica ***** válasza:
Ha betegségben halt meg az első, akkor lehet, hogy ő is beteg és azért gubbaszt. Ha nem, akkor előfordulhat, hogy kb. 1 hétig hiányolja.
2016. szept. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Veseelégtelenség vitte el szegénykét,3 napig pocsékul volt nagyon,amíg kapta a kezelést..Végül feladta a kicsi szervezete.

Ezt a másik macskánk is látta,bár nem tudom,mennyit fognak fel az ilyesmiből.

S azóta kicsit távolságtartóbb, kedves ugyan,de nem bújik annyit,keveset játszik, lehet,unja is magát.Eenni eszik,szerencsére.

2016. szept. 25. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt két kisegerem. A nőstény meghalt, a fiú odament hozzá, és a nyakára tette az övét. úgy feküdt ott 10 teljes percig, elment ennivalót keresni a sarokba, majd visszament, és újra ráhajtotta a fejét a halott kisegér nyakára. Szóval tagadhatatlan, hogy meggyászolta. Na most ha ez lehetséges egereknél, akkor macskáknál pláne. Nekik is vannak érzéseik. Az én cicám nem akarta hagyni, hogy eltemesse apukám a bátyja tetemét.
2016. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk idén halt meg az egyik cicánk eltemettük a kert végében aztán másnap azt vettük észre hogy a másik cicánk szomorúan űl ott ahova temettük a tàrsát... órákon át ott ücsörgött aztán este is visszament ugyanúgy oda feküdt
2016. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fejlettebb (nem ösztönlényszerű) állatok között kialakulhat egyfajta szociális kötődés. Amennyiben ez megszakad, az állat képes arra, hogy érzelmileg tudatosuljon benne és ennek nyilvánvaló jelét mutassa.


Egy "barátját gyászoló" macska:

https://www.youtube.com/watch?v=w8F5_kh6PQE


Ugyanaz kutyában:

https://www.youtube.com/watch?v=vN-4_0RdYfM


Egy majom, ami elvesztette a kicsinyét:

https://www.youtube.com/watch?v=gGZ1dWF01uQ

2016. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú,rossz volt végignézni , főleg a macskás videót.

Igyekszem még többet foglalkozni a macsekommal -már amennyire van kedve hozzám-.

Remélem, pár nap ,s rendbejön.

2016. szept. 25. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nekünk tavaly kellett elaltatni az egyik cicánkat, daganat miatt, a másik kettő pedig napokig gyászolta. Az egyik kereste, a másik pedig folyamatosan azon a helyen gubbasztott, ahol aludt a régi cicánk. :( Rossz volt nézni, de idővel jobban lettek mindketten.
2016. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!