Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes ivartalanítani a fiú...

Érdemes ivartalanítani a fiú cicusomat?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos cicám együtt él egy nála kissebb fiú cicával a kertes házunk udvarában. Nagyon jól kijönnek egymással nem verekednek. De hamarosan költözünk. Egy olyan környékre ahol sajnos nagyon közel van a főút. Ott is kinti macsek lenne és nem szeretném ha valami történne vele. Viszont imádja a hasát és félek hogy nagyon el fog hízni. Plusz nem szeretnék neki feleslegesen fájdalmat okozni vagy elvenni a férfiasságát.

2016. szept. 25. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha nem lesz ivartalanítva el fog kószálni..
2016. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy csomó kismacskát gyártani, verekedni a környékbeli kandúrokkal.

Szóval érdemes ivartalaníttatni.

Egyébként mi ez a hülye felfogás, hogy elveszed a férfiasságát?A macskák nem úgy gondolkoznak mint mi emberek, ez nekik mind ösztön.

2016. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatbol mondom, hogy a macska egeszsege, biztonsaga legyen a legfontosabb, ne az hogy legyen valami a laba kozott. En is igy gondolkoztam, emiatt meg is halt szegeny macska-aidsben. Hosszan tarto idegrangasok, vegkimerulesben meghal, vagy elaltatod mivel nem gyogyithato. Egy gazdanak vagy cicanak sem kivanom ezt atelni.
2016. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el ivartalaníttatni. Csavarogni fog egy autó is elütheti, egy bosszús szomszéd elintézheti mikor idegesíti hogy ott jelölget nàlla, nem beszélve a nemi uton terjedő betegségekről.
2016. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdemes ivartalaníttatni több okból is. Egyrészt felelősen járnál el, mert nem lenne annyi felesleges szaporulat, kitaszított, gazdátlan macska. Másrészt megóvnád a saját cicád egészségét, hiszen van egy pár olyan gyógyíthatatlan betegség, amiket párzás közben vagy a kandúrok egymással verekedve, egymást megkarmolva adnak át egymásnak, pl. FIV (macska-AIDS) és FELV (leukózis). Ezek mind lerövidítik a szeretett állat életét, szenvedést okoznak neki.

Nem fog elhízni, ha jó minőségű, sterilizált macskáknak való tápot veszel neki. (Lehet, hogy elsőre drágának fogod tartani, de aztán látni fogod, hogy ilyen tápból nem eszik annyit, mint a kevésbé jó tápokból.) Én az ivartalanított macskámnak Happy Cat sterilizált tápot adok és nem hízott el.

Az ivartalanítás nem jár fájdalommal, hiszen altatásban végzik és plusz érzéstelenítőt is kap. Az én macskámnak a varratszedés is sima volt, nekem jobban fájt, hogy le kell fogni, mint neki maga a művelet.

Az ivartalanítás költségét pedig csak egyszer kell kifizetni, ezenkívül a kandúrok ivartalanítása tudtommal olcsóbb is.

2016. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden háziállatom ivartalanítva van. Egyik sem kövér, semmi bajuk és boldogok.

Az ivaros kandúrok verekednek egymással, nem beszélve a nemi betegségekről, amibe akár bele is halhatnak. Már ha nem üti el őket előbb egy autó, amikor csavarognak.

A kandúrnál ez egy nagyon egyszerű műtét. Csak példának hozom fel, hogy a nőstény cicám, akinek az ivartalanítása egy komplett hasi műtétet igényelt, a műtét utáni nap már olyan volt, mintha mi sem történt volna.

2016. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy döntöttél kérdező. Írnál nekünk, kérlek?
2016. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam hogy nem fog elhízni. Úgy döntöttem, hogy ivartalanítva lesz. Meg ha már elviszem állatorvoshoz megvizsgáltatom hogy minden rendben van-e vele. Biztos ami biztos. :)
2016. okt. 2. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és felelős döntés! :)
2016. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!