Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki nem szereti a macskákat...

Aki nem szereti a macskákat az miért nem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 25. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert itt van egy pár hülye aki baromságot ír nekünk.

Amúgy mért kérded?

2016. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
27%

Nekünk volt egy macskánk, amit szerettem, de azóta nem sok "normálissal" találkoztam. A miénk nyugodt volt, ragaszkodó, ritkán engedte ki a karmait is, pedig nem volt ivartalanítva. De a többi... Csomóval játszani se lehet normálisan, mert összekarmol. Sunyik, kiszámíthatatlanok, sok agresszív. Meg ha valahol nincs kutya, ott telesz.rják a kertet a kóbor macskák... Arról nyilván a gazda is tehet, de vannak olyan lerobbant macskák, ki tudja milyen betegségeket terjesztenek... Kóbor kutya is akad, de az legalább nem mászik be mindenhova...

A kutyákat imádom, legyen bármilyen keverék, de a macskáktól falra tudnék mászni. Tisztában vagyok vele, hogy a kutyák agya másképp működik, azért "örülnek" jobban a gazdájuknak is, stb... De a macskákat akkor sem kedvelem, úgy ahogy vannak. Nem mondom, hogy nincs köztük is jó természetű, de nekem sok a rossz tapasztalatom.

18/l

2016. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert itt a macskàk kategóriában is találkoztam olyan kommentekkel, hogy például gyilkolgatja a kóbor macskákat mert kàrtékony àllat és nem csak tőle làttam màr itt hasonlót
2016. szept. 25. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem egy rossz állat.

Én szeretem.:D

2016. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért Kérdező, nem kell mindent elhinni, amit névtelen fórumozók írogatnak. (A gyilkolgatásos kommentre gondolok.) Még ha igaz is, annak az embernek nem a macskákkal van a legnagyobb gondja, hanem a saját fejével, függetlenül attól, hogy szereti-e őket.


Én szeretem a macskákat, de meg tudom érteni, ha valaki nincs oda értük. A macskák sokkal öntörvényűbb állatok, mint a legtöbb kutyafajta. Van macskám, aki alapvetően nagyon bújós, játékos, de gyakran eldurvul, főleg ha valaki megpróbálja felvenni. Nem szereti, megijed, megkarmol.


A környékünkön is sok a kóbor macska. Csupa olyan állattartó szomszédom van, akik szerint "a macska szabad állat", vagy "a koszos dögöknek kint a helye", így rengeteg elhanyagolt, lesoványodott, beteges macskába botlani, akiket mindössze azért tartanak sajátjuknak egyesek, mert ráraktak egy bolhairtó nyakörvet, és kidobták, hadd legyen szabad... Állatorvost, jó minőségű táplálékot sosem látott.


Aztán mindig van pár elvetemült alak, aki szándékosan mérgezi, bántja a nála felbukkanó macskákat (az utcámban 2 ilyen is volt), mivel kerítés macskát nem állít meg úgy, mint egy kutyát. Ezekből lesznek aztán az elvadult, agresszív állatok, akik joggal bizalmatlanok az emberekkel szemben.


Meg ugye sokan hűtlenebb állatnak is tartják a macskát, mint a kutyát. "A macska házhoz ragaszkodik, nem emberhez," mondják egyesek, holott ez sem teljesen igaz. A macska is tud emberhez ragaszkodni, csak legtöbbször meg sem kapja rá a lehetőséget. Ha csak ki van vágva egész napra az udvarra/utcára, hogy alakítson ki bármiféle kapcsolatot az emberrel? Ő elvándorol, szemben pl. egy kertben tartott kutyával, aki úgyis csak a gazdit látja legtöbbször a világból. (Pláne azok, akiket még sétálni se visznek, mert "ott a nagy kert".)

2016. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert sokan a fővároson kívül az állatra teljesen másképp tekintenek. Én Pesti vagyok, és néha fogom a fejem azon, hogy mit látok, mi van vidéken. Az állat egy jópofa cuki valami, aztán megnő, majd egy idegesítő ugató dög lesz, vagy "az a kva macska", ami folyton szaporodik, és nehogy már pénzt költsünk rá, ez csak egy állat... Úgyis elbassza egy kocsi, minek?


Csak úgy viszonyításképp, egy kutya sokszor még akkor is ragaszkodik a gazdájához, ha az veri. Próbálj meg verni egy macskát... Nem azért mondom, én a kutyákat is imádom, csak szerintem egy macskának a bizalmához idő kell. Még ekkor is lesznek rossz természetű macskák, de a többséget kellő türelemmel, megfelelő módon nevelve magadhoz tudod bájolni.


De szerinted mennyi fogalma van erről a legtöbb embernek, akinek az állat tartás kimerül annyiban, hogy kib.sznak neki egy rohadó tálban némi Tesco gazdaságos száraz tápot, azon kívül csak akkor szólnak hozzá ha ráüvöltenek. Számukra a macska valóban hálátlan dög.

2016. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!