Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet lenevelni dolgokr...

Hogyan lehet lenevelni dolgokról egy cicát?

Figyelt kérdés
A szó nem hat rá az újsággal és légycsapóval no meg kézzel paskolás szerintem picit sok. Mi a leghatásosabb módszer? A gondok a láb támadás és az asztalra mászás. 10 hetes.
2016. szept. 29. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Legtöbben a vízipisztolyt ajánlják.
2016. szept. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem azt már megszokta, de azért kipróbálom
2016. szept. 29. 07:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az újságpapir jött be.Nem fáj neki ,csak hangos és azt nem szereti.Fenekére csapok egy picit.
2016. szept. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy 10 hetes cica még nagyon kicsi, ennyi idősen az én kandúromra sem hatott, ha rászóltunk. Sok türelem kell még ilyenkor, de idővel meg fogja érteni, ha rászólsz. Most már (5 hónaposan) az én cicám is érti és használ is nála a szóbeli fegyelmezés.


Ilyen kicsi cicát nehéz még nevelni, mert még nagyon "gyerek". Megütni semmiképp sem szabad. Ha rosszat csinál, szólj rá erélyesen, és ha az volt a bűne, hogy felmászott az asztalra, akkor vedd le és tedd le a földre. Ha megtámadta a kezedet, fogd meg, tedd arrébb és hagyd ott. Így megtanulja, hogy ha durvul, akkor nincsen játék. De arra is figyelj, hogy ilyen idős korban még nem mindig tudják visszahúzni a karmaikat, tehát biztos, hogy ilyenkor nem bántani akar, csak még nagyon fiatal és játszani szeretne, de közben - akárcsak egy kisbaba - még nincs tisztában a saját testével. Idővel megtanulja visszahúzni a karmait. Légy türelmes, de határozott. :)

2016. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt is megpróbálhatod, hogy mikor támad vagy felmegy az asztalra, megfogod a nyakán a bőrt és kicsit felemelve rászólsz, hogy nem szabad. Az anyacica is úgy neveli őket. Ne várj azonnali eredményt, pár hét kell, mire megtanulja.
2016. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lábadat szerintem játékból támadja. Az enyém is csinálja néha, amikor ágyon fekszek.


Én úgy értettem meg vele, hogy befejeztem a lábam/kezem mozgatását és mondtam, hogy nem! határozottan. Amikor nem értette meg, akkor ökölbe szorítottam a kezem, és úgy nem. Nem bántottam, ez csak neki, hogy ez a nem szabad jelzés. Most már az öklömről megérti, ha nem szabad. Egyébként én sokszor adtam neki más játékot helyette, hogy azt cincálja, és ez bevált. Szerintem elég pici a cicád, valószínűleg csak játszik veled és nem tudja, hogy ez fáj. De használj sok kézjelet, jobban megérti. Nekem most már tudja, hogy mikor nem szabad, mikor hívom magamhoz, mikor kap enni, akkor is ha nem szólok semmit, csak mutatom. Bántani nincs értelme, csak duzzogni fog.

2016. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen játékból támadja a lábunkat viszont még így sem jó. 2 példa is van:

1) anyámat követte mikor anyám le akart menni a lépcsőn és a macska elébe szaladt...szerencsére nem történt baleset de vagy anyám rúgta volna le a macskát vagy megbotlott volna...

2)van egy tyúkszemem amibe olyan szépen belekarmolt hogy földhöz tudtam volna vágni érte...(szeretem az állatokat de egy tyúkszem nagyon tud fájni)

A másik hogy egy másik szokása hogy felugrik a lábunkra ami nem is lenne gond de még kicsi így a lábunkon mászik fel, teli vagyunk karmolásokkal. A macska elméletileg a húgomé és a nővéremé de a nővéremnek ideje nincs nevelni a húgomnak meg kedve pedig ő is panaszkodik hogy kezdeni kellene vele valamit...Szóval akkor úgy döntöttem hogy mivel megbízhatatlan így megnevelem én a macskát mert a mostani állapot senkinek sem jó, a macska naponta többször is meg van rúgva mert folyton a lábunk kergeti és elénk szalad. Ha fekvés közben támadná a lábunkat annyira nem lenne gond de ő folyton akkor jön ha járkálunk

2016. szept. 29. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen unja magát. :)


Ahogy írod, nem foglalkoznak vele, holott egy ennyire kicsi cica kb egész nap játszik, amikor ébren van, az enyém is pont ilyen volt. Vegyél neki pár játékot, konkrétan száz forintért is lehet kapni kis egeret vagy labdát nekik, vagy egy szimpla cipő fűzőt huzogass az orra előtt. Előbb utóbb tényleg meg fogja érteni, hogy a láb nem játékra való. Kaparófára akaszd rá sokszor a karmait, és dicsérd meg, ha odamegy magától.


De muszáj foglalkozni vele, így eléri, hogy rá figyeljetek, ezért csinálja szerintem. Ha kifárasztod, nem lesz ilyen virgonc.

2016. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az meg a másik hogy nekem kutyám van alapból, vele is foglalkoznom kell,és amúgy sem szeretem a macskákat...:/
2016. szept. 29. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!