Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idősen kezdjem el...

Milyen idősen kezdjem el kiszoktatni a cicát? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
A cicu most 10 hetes kb. Egy hónapja van nálam. Eddig csak egyszer volt kinn pórázon. Bem azt tervezem hogy éjjel nappal kint lesz de néha kiengednénk. Igazából eléggé féltem de ha,soha nem mehetne ki az első autó elütné ha véletlen kisurrannak, főleg mert egy benzinkút mellett lakunk. Mikor és hogyan lenne érdemes kiszoktatni, egyáltalán megéri?

2016. okt. 1. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen helyen laktok.
2016. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvasom hogy benzinkút mellett. Hát én félteném a forgalom miatt :(
2016. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is ezért féltem viszont arra gondoltam hogy ha mindjuk hetente kérhetente kiengednénk akkor megszokná a környéket és nem tök hülyén látna neki kóborolni.
2016. okt. 1. 09:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ki is szoktatod inkább csak ivartalanítás után. Akkor már jobban tud vigyázni magára mint egy kölyök és kóborolni sem akar majd annyira.
2016. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát ezzel nem sokat segítettél #4
2016. okt. 1. 09:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, inkább ne szoktasd ki. Hozzászokik a lakásban való élethez, és jól ellesz bent, biztonságban lesz.

Ha mégis szeretnéd kiszoktatni, akkor majd csak tavasszal, ivartalanítás után, fokozatosan. Sajnos az semmire nem garancia, hogy megismeri a környéket, ugyanúgy el tudja ütni autó.

2016. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor hagyom.
2016. okt. 1. 10:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadókkal, csak ivartalanítás után engedd ki. (Bár akkor is érdemes ivartalaníttatni ha benti macska, mert nehezebb együttélni egy tüzelő/jelölő macskával.)

A helyedben egyébként úgy szoktatnám ki, hogy 1-2 hétig minden nap kimennék vele, megnézném, mit szól az új környezethez. Aztán vagy ki akar majd menni továbbra is vagy nem. Van olyan macska, aki nem vágyik ki a lakásból.

2016. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én alapvetően a kinti-benti tartást preferálom. de mivel forgalmas helyen laktok, egyáltalán nem ajánlom,hogy kint tarsd. nap-mint nap látok elütött cicákat főutak mellet. ez mind a gazda hibája. ne engedd ki,hogyha sok kocsi jár.

felügyelettel legyél kint az udvaron, vagy építsetek neki kennelt.

ha benti marad, akkor sokat játssz vele, úgy nem lesz baj.és azért érjék új ingerek, kapjon új fekhelyeket,mászókákat, játékokat stb.

és érdemes ivartalanítnani is,úgy nem fog annyira kivágyni a szabadba.

amúgy még nagyon pici(és jó hamar választottátok le). ha kinti is lenne majd, még nem ajánlom.erősödjön még, okosodjon. a kiscicák nagyon figyelmetlenek még.és nehéz őket észrevenni.szóval még ne, de szerintem később se.

2016. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem most szerettem volna, habár vettünk egy hámot neki és arra gondoltam hogy néha néha majd kivisszük mert elég közel van egy nagy mező.
2016. okt. 1. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!