Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?...

Miért csinálja ezt a macskám? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Amikor simogatom, van olyan, amikor egyszer csak felpattan és el kezdi harapdálni (persze gyengéden, játékból) a kezemet. Ha a másik kezemmel kezdem el simogatni, akkor nyávog egyet, és tovább folytatja. Mit jelent ez? Milyen okból csinálja?

2016. okt. 2. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt akarja, hogy hagyd békén. Legalábbis az enyém ilyen, ilyen magánakvaló.. :)
2016. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg azt akarja, hogy ne nyúljkálj hozzá, de lehet, hogy azt hiszi játszotok, mert ha nem akarja, hogy simogassák, akkor máshogy is próbál érvényt szerezni az akaratának, panaszosan nyávog, kicsit odakap a mancsával, arrébmegy, fúj egy kicsit, stb.
2016. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Én is valami ilyesmi okra gondoltam. Ő ugyan soha nem fúj ránk, ölünkbe ugrik (habár nem olyan gyakran, hiszen kandúr, és még csak 5 hónapos). Minden reggel, mikor meglát engem, vagy bárki mást, kér egy kis simogatást. Ha elege van ebből, akkor simán elmegy, vagy eltolja a kezem, vagy így gyengén harapdál. Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 2. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém ezt akkor szokta csinálni, ha játszani akar, mert ha elhúzom a kezem, akkor megy tovább és harapdál valami játékot. Ha nem akarja, hogy simizzem, akkor csak simán arrébb megy. Bár ez ritka, általában egyfolytában hozzánk dörgölőzik. :D szintén még kicsi kölyök cica.
2016. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!