Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúr macskám...

Ivartalanított kandúr macskám rendszeresen összevizeli az ágyakat, táskákat és székeket a lakásban, mit tehetnék még vele?

Figyelt kérdés

2 éves kandúr, kasztrálva volt 6-8 hónapos korában, a vizelést viszont csak nemrégiben kezdte el. Az alomjába is piszkít, de rendszeresen összepisili a fent írt bútorokat is.


Voltunk vele már többször is állatorvosnál, nincsenek hugyuti gondjai, kapott már nyugtatókat is, azok sem segítettek.

Nem szeretnénk kirakni, se menhelyre küldeni, de ezt az állapotot is nehezen bírjuk már.


Lehetséges esetleg, hogy az ivartalanításnál valami "bent maradt"? Mit tudnék vele még csinálni ezeken kívül?



2016. okt. 4. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én cicám is csinálta.Legaláb 1,5 honapig szenvedtem vele.Nem értettem mi a gond az alom tiszta volt es doki szerint se volt baja.Az egész akkor kezdődött amikor 1 hétig nem voltam otthon és anyum gondozta.Lelki gondja lehetett.Megpróbáltam a kedvébe járni.Többet játszottam vele több finom falatokat kapott és többet simiztem mint addig.Azóta (*lekopogom*) egyszer sem csinálta.Az alom is lehet a gond.Nem váltottál mostanság almot?Próbáld keresni mi lehet a cicus baja mert ő jelez neked csak nem érted.Tudom milyen rossz lehet mert mi is sokat szenvedtunk miatta naponta mosni mindent borzalmas volt.De kitartást és sok sikert!
2016. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lelki gondnak tűnik.
2016. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Volt gy időszak nálunk is, amikor anyám vigyázott rá és nem én, ez lehet az oka? Megpróbálkozunk ezzel, amit leírtál, esetleg más tippetek van még mivel próbálkozhatunk?
2016. okt. 5. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer vigyáztam egy ismerősöm macskájára, miután meglátta, hogy új arc vagyok, másnap már mindent összepisilt, iszonyatos szaga volt. Ivartalanított négy éves kandúr. Ismerősöm tanácsára igyekeztem egy az egyben úgy gondozni, ahogy ő szokta, minden időpontot betartani a napi rutinjában, kedvesen beszéltem hozzá, kicsit több jutalom falatot kapott, stb. Amint úgy érezte, hogy minden oké, befejezte, ez kb két hét volt. Utána már azt is szívesen vette, ha simogatom, addig nagy ívben elkerült. Nem is próbáltam kergetni, tudtam, hogy csak tovább sokkolnám, hogy hirtelen eltűnt az igazi gazdi.


Szerintem valami konkrét dolog váltotta ezt ki, próbáld meg megnyugtatni, szeretgetni. Ne gyógyszerekkel, hanem foglalkozz vele, beszélj hozzá, csinálj mindent úgy, ahogy korábban megszokta.

2016. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!