Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól van e a macskám?

Jól van e a macskám?

Figyelt kérdés

Egy 4 hónapos házi macskáról lenne szó és a következőt csinálja: Felugrik az ágyra és ott a takarót elkezdi szopni mint ha a macska anya emlője lenne. Talán tejre vágyik? De ha arra akkor miért nem jön rá hogy ha ott csinálja akkor soha se lesz neki tej.

Nem tudom minek csinálja erre kérnék választ hátha volt már ilyen valakinél.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 5. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokták ezt csinálni. Dagaszt, szopizik, ez önnyugtatás és kicsi kori beidegződés. Ezt majd vagy kinövi, vagy nem.
2016. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy thai sziámim, ő a pólóm nyakát szopogatta, de őt tudtam, hogy nagyon korán elvették az anyjától.
2016. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém ezt a hasamon szokta, amikor gép előtt ülök. Mármint, hát félig meddig csócsálja a kezem, vagy rágcsálja, de egyáltalán nem erősen, közben dagaszt, és kb két perc alatt elalszik, akkor abbahagyja.


Nem tudom le fog e szokni róla, engem nem nagyon zavar, őt meg megnyugtatja. :D 4 hónapos ő is.

2016. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A túl korán elválasztott macskák szokták ezt csinálni.
2016. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez normális jelenség, sok cicánál egész életében megmarad.
2016. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 éves cicám a mai napig naponta többször jön az ölembe és szopizza az alkarom. 3 hetesen találtam egy árokba, valóban a korán elválasztott cicák jellegzetessége, de másikaknál is előfordul.
2016. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen idős a cicám, és legutóbb az állatorvosnál megkérdeztem, miért van. Az enyém dorombol és dagaszt közben, úgy cuppog egy párnán. Jó nyirkos is lesz :D De ez csak a szopóreflex maradványa, illetve szeret bújni a párnához és dagasztani(=amikor a kis mancsát terpeszti és nyomkodja vele azt, amin fekszik), mintha még anyához tudna bújni. Később a nyáladzás el fog maradni, és csak a dagasztás-dorombolás kombó marad, remélhetőleg.

Remélem tudtam segíteni! :)

2016. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!