Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi kiscicám van, de...

Sziámi kiscicám van, de nagyon rossz és karmol. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
6 hónapos a sziámi lány kiscicánk. Eleinte nagyon aranyos és kedves volt. De miután megszokta az új otthonát elkezdett rendetlenkedni. Reggelente mikor felkelünk nagyon bújós és aranyos cica, de 10 perccel később már karmol és harap. A kezeim végig vannak karmolva. Van egy csomó játéka de nem játszik velük. Próbáljuk simogatni és szeretgetni de egyszerűen csak kiugrik a kezünkből. Azt hallottam, hogy ez a fajta macska nagyon agresszív és hiperaktív. De valahogy biztos meglehet nevelni. Valaki tud valami módszert erre a fajtára, hogy bújósabb és nyugodtabb legyen?

2016. okt. 5. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Játsz vele te magad a játékaival. A miénk sem játszik magától semmivel csak ha én játszom vele.
2016. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sziámik nagyon aktívak, játékosak, kíváncsik, nyávogósak. Nem minden macska bújós és ölbenülős. Az enyém sem az, már megszoktam, mondjuk ő nem sziámi... Felnőtt korára kicsi jobb lesz. Ivartalanítani is érdemes, az enyém azóta kicsit lustább, többet alszik. Azt gondolom, hogy nevelni nem lehet a macskákat. Max. ha valamiért megdícséred, akkor azt bátrabban csinálja, ha meg megszidod, akkor "titokban" csinálja, amikor nem látod.

A macskám kiskorában golyóstollal játszott és parafadugóval, ezekkel magától is, érdekes volt. Hiába volt 1000-féle macskajátéka, azok csak akkor voltak érdekesek, ha én játszottam, ő meg nézte...

2016. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is lány cicám van, nem túl barátságos. Reggelente mellém fekszik és dorombol, aztán 5 perc múlva megy a dolgára. A szeretgetést nagyon nehezen viseli. Mi elfogadtuk, hogy ő ilyen.

Szerintem nem szabad erőltetni a szeretgetést.

Én zsinórra kötött pamut golyót szoktam húzni előtte, azt szereti kergetni. Ilyet magad is készíthetsz.

Valószínűleg soha nem lesz belőle olyan cica, aki folyton az öletekben fog dorombolni, de minél több időt töltetek együtt annál jobban meg fog szeretni titeket.

Az enyém 2 éves és egyre kedvesebb. Már csak ritkán van karmolásom :)

2016. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sziámi ilyen, mint ahogy hallottad is. Ha nem tetszik a jelleme a fajtának, akkor miért választottál ilyet?

Ha felnőtt lesz, plusz ivartalanítva lesz, valószínűleg valamivel nyugodtabb lesz, de ha most nem bújós, akkor később sem lesz. Ilyen a természete, őt így kell elfogadni. Ne kézzel játssz vele, hanem játékokkal. De azt ne várd, hogy egyedül fog játszani a játékaival, te is játssz vele: húzogass előtte valamit, amire vadászhat, amit haraphat-karmolhat nyugodtan. Majd kitapasztalod, mivel szeret inkább játszani.

Vannak olyan cicák, akik nem szeretnek kézben, ölben lenni, sőt sokan a simogatást sem kedvelik, ő is ilyennek tűnik. Így kell elfogadni és szeretni.

2016. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy vettünk még 1 sziámi cicát

Onnantól teljesen nyugi volt. Egymással kitombolták magukat! De nagyon könnyen taníthatóak os. Ja! Azon ne csodálkozz, ha vesztek még 1 cicát 3 napig bújkálnak, fújnak és köpködnek egymásra. Utána béke, szeretet! 😊

2016. okt. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!