Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nem használja a macskám...

Miert nem használja a macskám az almot?

Figyelt kérdés
Ketto felperzsa kiscicam van, eddig rendesen használtak az almot(4honaposak) de mostanaban mindig osszepisilik az agyamat es a padlóra végzik a dolgukat.miert? Eddig rendesen használtak az almot. Minden este kitisztitom(az aznapi adagukat kiszedem) es heti egyszer az egeszet kitakaritom. Mi lehet a baj, hogy eddig használtak es most nem?
2016. okt. 7. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem történt valami változás az életükben? költözés? vagy ugyanannyit foglalkozol veluk?Lehet lelki oka van.Vagy nem váltottál almot?
2016. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De, almot váltottam de mar azelőtt elkezdtek ezt az agybapisiles dolgot..:/ nem tudom mi lehet a gond..ugy tartom oket, hogy amíg iskolában vagyok, addig a szobamban, mikor hazaerek rogton kiengedem oket es az egesz házban lehetnek amíg nem alszunk. Lehet ez a baj vagy ez nem ok?
2016. okt. 7. 18:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én macskám akkor pisilt ágyba, mielőtt tüzelni kezdett. Voltam vele állatorvosnál is akkoriban (húgyuti problémára gyanakodtam, mert sokszor pisilt keveset), anélkül, hogy bármit mondtam volna, rákérdezett az ágyba pisilésre, és mondta, hogy attól is lehet. Persze egy 4 hónapos kölyök még fiatal az első tüzeléshez, de lehet, hogy ilyesmiről van szó.
2016. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fiumacskak, ok nem tuzelnek nem?
2016. okt. 7. 19:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem, ők jelölnek. Nem hinném, hogy az jobb. Ivartalanítani kell 6 hónapos koruk után.
2016. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Két cicához célszerű 2 külön, eltérő helyen lévő alomtálat használni. Próbáld ki, hátha ez megoldja a problémát.

Emellett érdemes legalább napi kétszer, háromszor tisztítani az almukat, mert a cicák erre kényesek. Ha nem elég tiszta, nem megy bele.

Ivartalanítani pedig a közeljövőben érdemes lenne, mert ha még jelölgetni is elkezdenek, az iszonyú büdös lesz.

2016. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Ha nem a szobádban van az alom, és oda be vannak zárva fél napig, akkor már meg is van a probléma oka.
2016. okt. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Ha ma nyitva van az allatorvos, Akkor elviszem oket, ha nincs akkor varok hétfőig..hatha valami betegségük van. A macskaalom a szobamban van, ami egy masik probléma, mert büdös, attol függetlenül hogy neha napi kettoszor cseréltem. Mivel büdös ezert folyton nyitva van az ablak, es lehet hogy felfaztak. Ha ez a baj, akkor hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen folyton nyitott ablaknal lenni, mert büdös az alom? (Fedett alomtalcank van)
2016. okt. 8. 07:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért kell bezárni őket a szobádba? Jobb lenne, ha az alom (illetve kettő külön alom) valahol máshol lenne (fürdőszoba, wc, előszoba félreeső sarkaiban), és a cicák szabadon jöhetnének-mehetnének az egész lakásban. Sőt, én inkább kizárnám őket a szobából, mert az ágyon már érzik a szagukat és lehet, hogy ezért is visszajárnának oda.
2016. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez sokáig nem büdösödik. Ár-érték arányban is jó. [link]
2016. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!