Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák idegesek lesznek a...

A macskák idegesek lesznek a simogatától?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam arról, hogy a macskák valójában utálják a simogatást.


[link]


Itt a magyar cikk, a lényeg bennevan, de angolul sokkal több infót lehet erről találni.


Elvileg a cicák azért tűrik el a simogatást, hogy kaját kapjanak. A cicák nagyon fájdalmas helyzetekben szoktak dorombolni, például szülés közben, vagy baleset után, lehetséges, hogy azért dorombolnak simogatás közben, mert ez annyira stresszeli őket, hogy csak dorombolás segítségével tudják magukat megnyugtatni?


Amúgy az ember ösztönösen simogatja a macskáját, ha az odabújik hozzá. :/



2016. okt. 9. 19:25
 1/6 A kérdező kommentje:

A legfotnosabbat lehagytam: Eddig úgy tudtam, hogy a macskákat a simogatás arra emlékezteti, ahogy a fajtársaik vagy az anyjuk tisztította a szőrüket, ezért ez számukra kellemes, megnyugtató (enyém pl. elalszik simi közben)

Ezzel szemben emelkedik a stresszhormonszintjük? :/

2016. okt. 9. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Jackson Galaxy (vagy hogy hívják), valamelyik youtube videójában azt láttam, hogy nem a simogatást nem szeretik, csak ha a feje tetejétől a farkáig végigsimítod, a szőre miatt feszültség keletkezik és az megcsípi.


https://www.youtube.com/watch?v=Si-yk1KxYX0


Most rákerestem direkt. Itt pl úgy mutatja, hogy ha hagyod neki, akkor magától odadugja a fejét, hogy hol simogasd. Az enyém is ilyen különben, ha csak kinyújtom a kezem, odadugja az arcát, és csak azt szereti, ha vakargatom a nyakát. De ezt teljesen magától kéri, nem én kergetem, úgyhogy biztos nem csak "elviseli".

2016. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeretik mint a nem tudom mit. Az én régi macskám is mindig bújt, meg majd megőrült mikor egy jó ponton vakargattam neki. Akkor elszöknének és vadásznának maguknak kaját ha nem tűrnék a simogatást.
2016. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szeretik már amelyik.Az én cicám pl nem szereti de a természete ilyen.Ha álmos vagy alszik és a közelébe kerülök vagy simizem akkor elkezd dorombolni.Amit írtak hogy végigsimitom a macskuszon a kezem azt viszont imadja ebren is :) Egyebkent szerintem van cica aki igenyli a simit de ha nem igenyelne (mint az enyem) akkor nem is tűrné.Ezért nem hiszem hogy ideges ha simized:)Ha ideges lenne elmenne máshova:)
2016. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Amikor kicsi voltam, nyakon harapott egy macska, pedig csak megsimogattam, ráadásul a miénk volt. Vérzett a nyakam, mint állat, majdnem ütőeret ért, ha azt ért volna, talán ma nem élnék. 3 éves voltam, mielőtt valaki belémrúgna. Azóta félek tőlük, hiába mondja mindenki, hogy milyen cukik, engem mindig arra emlékeztetnek, hogy egyik fajtársuk nyakon harapott.... A nővérem macskája szelíd, ivartalanított hölgy, és hiába jön azzal a nővérem, hogy:"nyugi, ő nem harap nyakon" mégis képtelen vagyok hozzá érni, bár ő bújik hozzám, ha ott vagyok náluk. Ha meglátok egyett, mintha újra átélném, hogy simizem, aztán nekem ugrik, egy erős nyilajló fájdalom, majd össze vérzek mindent, s magam. Ennyit a simogatásról.
2016. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én cicám mindig elalszik, ha simizem ezért nem értem, hogy hogyan termelődhet ilyenkor stresszhormon? Azt nem találtam meg sehol, hogyan végzik az ilyen kísérletet. Ha jól tudom a hormonszint megállapításához vérvételre van szükség, a cica talán a vérvételtől vagy a vért levevő embertől sztresszelt be. Ha viszont laborkörülmények között végezték a tesztet kísérleti állatokkal, akkor egyáltalán nem csodlákozom az ilyen eredményen. A cicák csak attól fogadják el a simit, akivel szoros kapcsolatot alakítanak ki illetve, ha pici koruk óta kézhez vannak szokatva. Bár, gondolom, mindezt a tudósok is figyelembe vették a kutatás alatt.


Utolsó nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz élményed volt! :( Teljesen meg tudom érteni, mert én is átéltem hasonlót. Ovis koromban rámugrott egy nagytestű kutya (hozzám képest meg pláne óriásinak tűnt) Nagyon megütöttem magam és a kutya is nagyon nehéz volt, azt hittem összelapít. Hiába tudom, hogy nem akart bántani, ennyi év után is rettegek a kutyáktól, nem tudom elfelejteni azt a félelmet, légszomjat, amit akkor éreztem. :(

2016. okt. 10. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!