Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Wc-ben lehúztunk fél lavorny...

A Wc-ben lehúztunk fél lavornyi macskaalmot. (azt amelyik bentonitot tartalmaz). Mivel tudnám megelőzni, hogy a csőben dugulás keletkezzen? Tudok valamit ráönteni mielőtt megkötne benne?

Figyelt kérdés
Eddig szilikonost használtunk, azt lehúzhattuk. Ennek meg sajnos utólag néztünk utána.
2016. okt. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A bentonit nem köt meg nedves környezetben. Semmi nem fog eldugulni attól, csak kicsit sűrűbb lesz tőle a víz. Elég széles a felhasználási területe, teljesen ártalmatlan, környezetbarát anyag.
2016. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nem mondom, hogy megnyugtató, mert én mást olvastam... Persze nem tudom, hogy az alábbi cikkrészlet arra vonatkozik-e ha valaki egyfolytában a wc-be önti. Nálunk most fordult elő először..


"A macskaalmok egy része ráadásul csomósodik is. Ez a macskatartók szempontjából egy fontos tulajdonság. Az alomnak azok a részecskéi, melyeket nedvesség ért, egy csomóba összeállnak, s ezek a kialakuló kis golyók az alomból könnyen kivehetők. Az alom többi része nem is érintkezik a nedvességgel, csak az a kicsi rész, amivel közvetlenül érintkezett.


Ami a macskatartóknak nagy előny, az a csatornára nézve kész katasztrófa lehet! A macskaalom a vécébe öntve még gond nélkül eltűnik a lefolyóban. Látszólag minden rendben, nem akadt el semmi. Csakhogy a nagy nedvszívó képességű anyag a lefolyóban elkezdi magába szívni a csatornában található vizet, s ezzel térfogata a többszörösére növekszik.


Külön csapást jelentenek a kialakuló csomók. Ekkor már nem csak arról van szó, hogy egy homokszerű anyag megduzzad, mint a főzött búzadara, s nehezebben folyik le. A csomósodás miatt szinte szikladarabok alakulnak ki a csatornában.


A bentonit ráadásul egy agyagfajta, egy kőzet, nem várhatjuk tőle, hogy majd szépen feloldóik és eltűnik. A csatornába kerülő macskaalom úgy viselkedik, mintha folyékony betont öntöttünk volna a csővezetékbe. Lerakódik, azonnali dugulást okoz, s csakis a legerősebb eszközökkel lehet a csövekből eltávolítani."

2016. okt. 10. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az idézett "szakmai" leírás némileg dramatizált, de tagadhatatlan, hogy a talajban lefektetett kis lejtésű csatorna szakasz átfolyóképességének nem tesz jót.
2016. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Részben igazat adok neked, mivel egy duguláselhárításos oldalon olvastam.. :). Azért megpróbálok még ma nézni valami lefolyótisztítót, hátha... Köszi még egyszer...
2016. okt. 10. 19:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta lehúztam vagy 30-szor a wc-t, hogy menjen át rajta a víz. Nem tudom segítettem-e vele, vagy sem..
2016. okt. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!