Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap haza hoztunk egy...

Tegnap haza hoztunk egy 4hónapos cicát. Csináltunk neki jó meleg bélelt házat de nem hajlandó bemenni. Benn maradni. Kinn alszik a kerti garnítúrán. Párnán. éjjel is ott aludt. Nem fázik? Hogy szoktassam be a házába?

Figyelt kérdés
2016. okt. 11. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy ekkora cicát még inkább a lakásban kellene tartani, nem csak a hideg miatt, hanem hogy megszokja a helyet, most még ismeretlen neki minden, és könnyen elcsavaroghat. Beszoktatni a házba nen nagyon lehet, ha nen akar, úgysem fog bemenni.
2016. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm de semmi képp se jöhet a házba.a kérdés az ő házába hogy szoktassam? köszönöm
2016. okt. 11. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
megpróbálhatsz neki kaját tenni a házába. De igazából ha nem akar bemenni nem fog. Fura állatok a macskák. Van,hogy pár hétig ki sem lehet bombázni egy helyről (pl doboz, ház,fiók,stb) aztán ráun és kitudja meddig a környékére sem megy. Ha fázik majd bemegy. Annyira nem hülyék,hogy megfagyjon ha van meleg házikó is a közelben. Amúgy biztos,hogy egész éjjel kint aludt? Azért annál hidegebb volt. Lehet,hogy volt bent a házba. Esetleg próbáld ki azt,hogy este tegyél be pár szem száraz tápot a házikóba és ha reggelre eltűnt akkor tuti járt benne :) Egyébként annyira ne aggódj, nem jellemző,hogy a macskák megfagynának. Annál több eszük van.
2016. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.ezt kipróbálom.
2016. okt. 11. 11:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy az idegen szag miatt nem megy be. Nekem két cicám van és érdekes módon nem fekszenek egymás helyére, előtte megszaglásszák és inkább arrébb mennek.Esetleg tegyél egy kisebb pokrócot oda, ahol alszik éjszaka és pár nap múlva tedd be a házába.
2016. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, minek macska olyan helyre, ahol semmiféleképp nem mehet be a házba. Akkor minek?


Jön a tél, az emberek behúzódnak a lakásba, cicc egyedül az udvaron? Akkor minek? De tényleg?


Az enyémek is kijáróak. Ha akarnak, kint vannak, ha akarnak bejönnek. Nyáron jórészt kint vannak, mint ahogy mi is.


De novembertől a nap nagyobb részét bent töltik. Az éjszakákat mindig.


Én azért tartok macskát, mert szeretem őket a közelemben. Ti miért? Tényleg érdekel, nem kötekedni akarok.

2016. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

mert én is szeretem a macskát , a férjem kevésbé.gyerekek szerették volna nagyon ez volt a feltétel.

de ha kinnti/ bennti lenne akkor napközben míg nem vagyunk otthon hol lenne?

2016. okt. 11. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de ha szereted a macskákat, jó az neked, hogy ha esik-hull, fúj a szél, dörög-villámlik, hideg van, ti bent vagytok, és ő kint egyedül?


Mert neki biztosan nem. A macska sem szereti egyedül. Ha többen vannak, még csak-csak.


Nálam macskaajtó van. A szomszédnál bemehet a garázsba, ha nincsenek otthon, és esik, és ő éppen kint ragad.


A lányoméknál a lakásban vannak a macskák, ameddig dolgoznak, amikor hazaérnek, szabad a vásár. Ő nem lenne nyugodt, ha nem tudná hol vannak, ameddig dolgozik.


Tényleg nem értem, mi értelme állatot tartani, ha kizárjátok őt az életetekből.


Tudod, az én férjem sem szerette a cicceket. Az elején. Aztán egy idő után ott kiabált éjfélkor az udvaron a macsek után, ha az még nem volt otthon, mert nem tudott elaludni, ha nem tudta őt biztonságban.

2016. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha a macska nem akar bemenni akkor nem megy be. Mindenesetre jó dolog kibacni egy kiscicá, már elèg hideg van. Ha mázlid van megoldódik a probléma, vagy elkószál vagy megfagy. Én komolyan IQ teszthez kötnèm az állattartást...
2016. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet beszoktatni. Egy macska oda fekszik, ahová kedve van. Ha a kerti garnitúrán érzi jól magát, ott fog feküdni. Hogyne fázna! De akkor sem fog bemenni a házába, ha nem tetszik neki.

Én sem értem, hogy minek a cica, ha a család bent van, ő meg az udvaron egyedül, de ugye nem ez volt a kérdés...

2016. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!