Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség!? Nyers bacont evett...

Segítség!? Nyers bacont evett a macska!

Figyelt kérdés
Nálam van egy hétre a barátnőm cicája és tegnap vacsoránál jött hozzám kunyizni és én adtam neki nyers bacont. Csak mivel ez sertés félek,hogy fertőző és, hogy valami rosszat tettem. Egyelőre semmilyen tünetet nem mutat a macska, teljesen természetesen viselkedik. Lehet valami baja?

2016. okt. 15. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy lesz baja. Te is megeszed, akkor a macskának mért lenne tőle baja? :)
2016. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Ráadásul a macska ragadozó állat és eszik nyers húst is. Vagyis szivesebben eszik nyerset mint nem.
2016. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak hát van ez az Aujeszky betegség...
2016. okt. 15. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem lesz baja. A bacon nem teljesen nyers. Emberi fogyasztásra sem alkalmas a nyers disznóhús, szóval nem hiszem, hogy olyat vettél volna, amiből baj lehet.

Azért figyeld, hogy bágyadt-e, de ha tegnap ette és jól van, nem valószínű, hogy megbetegedett.

Nem megy a hasa? Mert én inkább attól tartanék, hogy a szalonnától hasmenést kap.

2016. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, a bacon szalonna teljesen nyers, a füstölés nem hőkezelés. És az Aujeszky-vírus túléli. Ha megfigyeled, a bacon csomagolására rá szokott írva lenni, hogy csak hőkezelve fogyasztható.

Kérdező, megnyugtatásodra: a magyar sertésállomány elvileg mentes Aujeszkyre, persze a jobb félni mint megijedni elvén nem adunk akkor sem sertést nyersen, de azért nem valószínű, hogy lesz baja a cicának. A lappangási ideje egyébként 3-6 nap a net szerint, szóval ma még nem is láthatnál semmit.

2016. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A bacon szalonna nem mindig nyers. Általában pácolják, majd gőzben főzik. De valóban van teljesen nyers is.

Kérdező, megvan a szalonna csomagolása? Mit írnak rajta?

Az előző válaszolónak igaza van, nem valószínű, hogy pont az a malacka volt fertőzött, aminek a szalonnájából evett a cica.

2016. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz tőle.

Tényleg nem jó a nyers húst nekik adni, de a madarat, egeret is nyersen eszik meg.

Aztán falun ne tudd meg milyen nyers húsokat szoktak nekik adni és semmi bajuk nem lesz tőle,

2016. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy eltűntemx köszönöm a válaszokat. A csomagolása sajnos nincs meg, de egyelőre nincs semmi baja.
2016. okt. 16. 21:41
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát köszönöm szépen a lepontozást, akik szerint annyira nem volt hasznos a válaszom, azokkal közlöm, hogy biológus vagyok, és két éve nyersen etetek, viszont sertést soha. Az információkat meg nem az ujjamból szoptam.


6-os hozzászólónak köszönöm a plusz információt, ezek szerint én valamiért mindig csak olyan baconnel találkoztam, amit csak füstöltek, és rá volt írva, hogy főzni/sütni kell.

2016. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 9-es előző válasza szerintem is hasznos. Tényleg, miért lett lepontozva?

A kérdező nyers bacon-t emlegetett.

Viszont a bacon valóban nem mindig nyers.

De majd felteszem a GYK egy másik kategóriájában a kérdést, mert most már el kell merülnöm abacon készítés titkaiban :D

A lényeg, hogy a cica rendben van.

2016. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!