Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik meg a kölyköket?

Miért eszik meg a kölyköket?

Figyelt kérdés
A macskámról nem tudtam hogy vemhes, olyan kicsi volt a hasa. Egyszer csak elkezdett szülni a teraszunkon. De nagyon kicsi, fejletlen kismacskákat szült (4). Koraszülöttek lettek. Nem mozdultak, csak nagyon néha. Még burok volt rajtuk. Beraktam egy dobozba a kiscicákat, és otthagytam őket az anyjukkal. Visszamentem és már csak 3 kiscica volt, és a 3. kiscicát is éppen ette. Másnapra már egy sem maradt. Egy anyamacskánál ez szokás? Vagy miért csinálják? Volt már valakinek hasonló esete? Válaszotokat köszönöm.

2016. okt. 15. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Valószínű akkor eszi meg ha úgy érzi hogy nem teljesen egészségesek. És elég jól megérezheti valami módon.

A szülői háznál sok kinti macska volt, minden nyáron születtek kiscicák. De csak egy esetben tapasztaltunk ilyet hogy megette a kölykeit. Azok a kölykök is fejletlennek tűntek. Furcsa a természet.

2016. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Macskáknál eléggé ritka, hogy megeszi a fejletlen kölyköket. De nem példa nélkül valo.
2016. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
A macskák ilyenek. Szívtelenek és gonoszak, csak a kényelem a fontos számukra. Nem szeretnek senkit és semmit. Éhes volt. Feláldozta a saját kölyke életét, mivel fontosabbnak tartotta saját magát, mint az utóda életét.
2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Fiatal cicàkra jellemző ez akik még elöször ellettek meg. Az hogy a burkot sem szedte le róluk làtszik hogy nem igazàn értette még a dolgot. Anyai ösztön még fiatal cicàknàk van hogy nem ugy müködik ahogy kéne.
2016. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó gonosz egy cicád van, már ne haragudj. Ha már megszülte őket, illet volna legalább megpróbálni felnevelni-e őket... Vagy ha láttad, hogy fejletlenek, elvenni tőle őket, és magad felnevelni a csöpségeket.
2016. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én imádom a macskámat, és számomra családtag. Mindenkinek más a véleménye róluk, és ezt tiszteletben kell tartani. Én tiszteletben tartom. Ti is tegyétek ezt. Köszönöm.
2016. okt. 15. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
a macskák akkor eszik meg a kölyküket ha tudják hogy élet képtelenek,beteg stb. ezt a cicák megérzik. és javaslok mellé egy ivartalanítást is.
2016. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

A macskára nem jellemző, hogy megeszi az életképtelen kölykeit, de nem is kizárt. Nem lehet, hogy a méhlepényével együtt ette meg? Mert azt megeszi.

Egyébként pedig meg kell bizni a macska ösztöneiben, ezek vele született kölyöknevelési ösztönök. Vannak nagyon jó cicaanyukák, és vannak kevésbé jók, a macskák sem egyformák.

Nagyon sokszor előfordul, hogy életképtelen kölyök jön a világra, nem kell beavatkozni. Én el szoktam venni a láthatóan életképtelen kölyköt tőle, amikor ilyen előfordult.

2016. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

A kölykök fejletlenek, életképtelenek voltak, így eltakarította őket.

Nem volt hasonló esetem, mivel ivartalanított macskám van. Neked is ezt javaslom.

2016. okt. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, a méhlepénnyel együtt ette meg őket. Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 16. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!