Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ashera macskát lehet...

Az ashera macskát lehet keresztezni perzsával?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 11:52
1 2 3
 1/27 Platypus ***** válasza:
100%
Az ashera néven árult macskákat eleve csak ivartalanítva lehet megvenni, így nem lehet őket semmivel sem keresztezni. Amúgy átverés, semmiféle macskát nem tenyésztenek ashera néven, szavanna tenyészetekből vásároltak fel kölyköket és sokszoros áron adták el őket az új jogvédett márkanéven. Szavanna macskát elvi szinten lehetne keresztezni perzsával, éppen csak minek? Szélsőségesen eltérő testalkatú fajták, az utódok alkata a legjobb esetben is nagyon szerencsétlen lenne, a legrosszabb esetben egyenesen nyomorék.
2016. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azért gondolkoztam ezen, mert nagy szőrű nagy testű macskát akarok és akarok kismacskákat. Perzsám van és nagyon nagy testű macskával akarom összetenni. Nekem nem szükséges, hogy fajta tiszta legyen, különleges macskát akarok. Nem tenyésztem őket, nincs törzskönyvezve meg semmi ilyesmi.
2016. okt. 16. 12:07
 3/27 Platypus ***** válasza:
100%
Keress maine coon keveréket valamelyik menhelyen. Nagy is lesz meg szőrös is. Kismacskákat inkább ne akarj, ami neked különleges, az másnak 12 egy tucat keverék. Amiből nélküled is tízezerszámra altatnak el minden évben, mert egyszerűen százszor annyi születik, mint amennyi macskatartó család létezik összesen. Egyébként a félperzsák szőre rövid lesz(recesszív tulajdonság, elveszik a keresztezésnél), egy ashera macska meg legolcsóbb esetben is 4 millió forint.
2016. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nekem csak megtetszett az a macska, hogy olyan nagy és vad. De szeretném, ha egyszer lenne a perzsámnak kiscicája, csak egyszer, ami nekem születik és nem házi macskától.
2016. okt. 16. 12:34
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg külön nagyon kiváló gondolat, ha a perzsad a nőstény, és össze akarod tenni egy nagytestű kandúrral, a 3 kg-os perzsát egy tízkilós kandúrral, igazán csak gratulálni tudok. Előttem szépen elmagyarázták a többit, én csak attól csúnyábban tudom, igaz tömörebben.
2016. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
És ha születnek nyomoréktestű kicsik, agyoncsapod őket? Arra gondoltál már, hogy esetleg meg sem tudja elleni a netalán óriási bébiket? Tudod, új fajta kitenyésztése nem csak annyi, hogy "összerakok" két nekem tetszőt és abból az lesz, amit elképzeltem? Évek hosszú, gondos munkájának eredménye.
2016. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Én szeretném, ha lenne saját kiscicám, ami nekem születik. Én nem láttam még csúnya vagy torzszülött nyomorék macskákat sem képeken sem élőben.:D Kivéve a csupaszakat, azok olyan undik.:D
2016. okt. 16. 15:56
 8/27 Platypus ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek van "nyomi" macskája, és éppen perzsa keverék. Az allsó állkapcsa normál hosszú lett, a felső meg turcsi perzsaszerű. Nem zár rendesen szerencsétlen szája, folyik a nyála és rengeteget bénázik evés közben. Marha nagy szerencséje volt, hogy valakinek így is kellett és normális gazdája lett.
2016. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Mégis mi lenne akkor, ha egy normális, egészséges, netán törzskönyves perzsa kandúrt keresnél a perzsa nőstényedhez?
2016. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, mert nagyobb szőrmókot szeretnék meg nem állna velem szóba, mert az enyém csak félig perzsa. Félig valamilyen másikféle hosszú szőrű, de úgy néz ki, mint egy perzsa..
2016. okt. 16. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!