Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! Cica nem tud aludni,...

SÜRGŐS! Cica nem tud aludni, branül volt rajta, leszedhetem róla a nyomókötést?

Figyelt kérdés
Ma reggel műtötték, kb 2-kor mentem érte és vették ki a branült, nagyon szoros nyomókötést raktak rá, ami miatt a jobb lába már felduzzadt, nem lép rá szívesen, nem bír aludni vagy felriad. Eltávolítsam valahogy lágyan a nyomókötést vagy nem szabad, csak állatorvosnak? :(

2016. okt. 21. 00:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
kb viszonyítás: [link]
2016. okt. 21. 00:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rajta. Nem olyan szoros csak ott nincs szőr azért tűnik annak. Szerintem semmi baj nem lesz ha rajta marad, nem hiszem hogy ezért nem tud aludni, a macska amúgy is mindenre felriad meg lehet hogy a műtét után fáj valami neki. Holnap majd elviszed hogy mi legyen vele, ma este inkább ne piszkáld.
2016. okt. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A másik mancsát is felülről kellett volna fényképezni, akkor látszana, hogy fel van-e dagadva a másikhoz képest.

Amúgy szerintem az altatás miatt nem tud aludni, az enyém is műtét után este nem bírt magával, kicsit elszédült, aludt, majd felébredt, ment volna, bújt volna el, de aztán újra elbóbiskolt, újra felébredt. Ilyenkor látszik a szemén is, hogy nincs teljesen magánál, a pupillája is folyton ki van tágulva. Ezért ne is érje erős fény.

Szereintem egyébként le lehet szedni a kötést ha tudtok rá figyelni, hogy ne bántsa esetleg a branül helyét. Az enyémen is, amíg rajta volt a gallér, addig nem tudott megnyugodni, nem szerette, ahogy levettük egyből nyugodtan elaludt.

2016. okt. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az is nagyon rossz, hogy álmából mindig fölriad, csak aztán alszik vissza vagy esetleg jár egyet előtte. Ez miért lehet? Benyillal a műtéti heg?
2016. okt. 21. 01:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem fog elödémásodni/vérrögöt okozni?
2016. okt. 21. 01:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma péntek van, hétköznap, szerencsére minden állatorvosi rendelő nyitva lesz reggel. Most itt laikusként nem tudunk segíteni. Szerintem ne háborgasd, majd keres magának egy pozitúrát, ahol sötétben tud kicsit pihenni. Aztán reggel el tudod vinni orvoshoz. Vize van, nem szomjas?
2016. okt. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

itt egy kép amin inkább látszik:

[link]

Valószínűleg elviszem reggel egy orvoshoz, hogy szedje ki, aztán este megy kontrollra a rendes dokijához.

2016. okt. 21. 03:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Vize van, már tudott is aludni kb 2 és fél órát egy helyben. Csak én nem tudok meg a párom :)
2016. okt. 21. 03:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja,próbáljátok meg kipihenni magatokat. :)

Nagyon ari cicátok van. :)

Az enyém jövőhéten lesz egy hónapja, hogy meghalt. Elutotte egy motoros.

2016. okt. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ne bolygassátok szegényt, nyugalomra van inkább szüksége. :) Az a kötés nem szoros ahogy elnéztem, a szőre miatt tűnhet annak mint ahogyan azt a többi ember mondta, én különösen imádom a macskákat, tehát... :D Mellesleg a cica az éjszakai állat, az enyéim mindig este randalíroznak, mind 3 úgy hogy tömblakásban élünk. :D De nem szólnak érte, szerintem nem hallatszódig fel. :)
2016. okt. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!