Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás?...

Lány cica ivartalanítás? Miket kell róla tudni?

Figyelt kérdés
Szonja, egy egyszerű házimacska. Most múlt két éves. Ilyenkor még lehet ivartalanítani? És miket kell róla tudni. Mikor ehet stb. A válaszokat előre is köszönöm:)
2016. okt. 22. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet ivartalanítani. Műtét után érdemes vele otthon maradni, vigyázni rá, mert nem mászhat fel sehová, ugyanis kótyagos lesz egy ideig. 2-3 cm-es varrás lesz a hasán. Ha piszkálja a sebet, gallért kell rá tenni, de nem nagyon szoktak a sebbel foglalkozni.

Ha már teljesen magánál van, akkor ihat egy picit, enni inkább csak másnaptól egyen. Ez azért érdekes, mert ha kihányná az ételt, akkor megfeszülne a seb.

1-2 napig érdemes bent tartani, akkor is, ha egyébként kinti cica.

2-3 nap alatt elfelejti az egészet, olyan lesz, mint előtte.

A műtét előtt talán 12 óval ehet utoljára, éhgyomorra kell vinni.

Az időpont megbeszélésekor el fogják mondani a tudnivalókat.

2016. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha valakinek vannak még tapasztalatai az ivartalnatíssal akkor fogadom még a válaszokat:)
2016. okt. 22. 15:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és még valami ha valaki tudna esetleg fiú kutya heréléséről mondani pár tudni valót. Béti éppen hogy 1 éves és sokat pisil össze vissza. Kinti kutya közepes termetű. Herélés után megváltozna a viselkedése?
2016. okt. 22. 15:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Most egyébként nagyon rossz kutya és nagyon játékos. Nem akarom hogy utána meg lusta lenne
2016. okt. 22. 15:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kutyás kérdést már egyszer feltetted...

Semmi nem változik, lenyugszik egy kicsit és nem "kattan meg" ha tüzelő szuka van a közelben.

Az első válaszoló meg tökéletesen leírt mindent.

2016. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Itt a gyakorin ez az elő kérdésem. Meg persze egy kutya ivartalanításos kérdés.
2016. okt. 22. 18:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja már értem igen azt a kérdést már tényleg feltettem
2016. okt. 22. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:

En cicám is Szonjacica, csütörtökön ivartalanították, 5 és fél éves :)

Érdemes minél előbb, amíg még nincs baja. Felpuffadt a hasa, mert begyulladt a méhe és feltelt gennyel. Azonnal állatklinika, ki is vették a méhét. Az első nap nekem szörnyű volt vele - aggódtam minden borulásnál, sírtam mikor megjött a hangja, mert azt hittem fáj neki valami, pedig csak hisztis volt, hogy nem nyúlhat a varrathoz. Nem aludtam két napig, minden rezdülésére felkeltem, de a doki szerint szépen gyógyul.

Szóval, izgalmas dolog, én szétaggódtam a fejemet.

2016. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)oo szegény biztos rossz lehetett neki. De remélem hogy az én szoszimnál nem lesz semmi baj. Én is az ivartalanítás híve vagyok. Úgyis állatorvosnak szeretnék tanulni és tudom hogy ez az elletés nem jó a cicának. Habár szeretem a cicákat nem szeretném hamar elveszteni Szonját.
2016. okt. 22. 18:45
 10/11 anonim ***** válasza:

A kutya nem fog ellustulni ivartalanítás után. Nekem csak jó tapasztalaim vannak. Műtét előtt folyton "gyakorolt" mindenen. Azóta ilyen nem fordult elő.

Egyéb változást nem tapasztaltam.

A cicával is minden rendben lesz :)

2016. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!