Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hosszú szőrű macskámnak...

Hosszú szőrű macskámnak mindig beleragad a szőrébe az ürüléke és széthordja a lakásban, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
És az is gyakran előfordul, hogy elkaparásnál belelép vagy a farkát lógatja bele. 3 hónapos, kandúr.

2016. okt. 24. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy a kajáján kellene változtatni. Míg panelben laktunk, nekünk is volt perzsa cicánk. Kicsinyei is voltak. Soha nem volt ilyen probléma a kiscicákkal sem.

Igaz, én a nagyszemű alaomba, mindig majdnem fele arányban kevertem zeolit zúzalékot. (Ez egy olyan táplálék kiegészítő csirkék számára, ami a zúzógyomruk működéséhez kell, és ugyanabból az anyagból van mint a nagyszemű macskaalom, csak majdnem gríz finomságú. Így a vizelet egy tömbbe áll össze az alomban például és egyszerre kiemelhető teljes egészében, lepergés nélül. Ezzel jobban be tudják panírozni a kakit is.)

2016. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasmenése van? Csak azért kérdezem, mert a keményebb bélsár nem nagyon ragadna a szőrébe. Ha igen, beszélj az állatorvossal, mert nem kellene, hogy puha legyen a kakija.

Később ügyesebb lesz az elkaparás terén. A miénk is mindig széttaposta a produktumot, amíg pici volt. Ma már nagyon vigyáz, soha nem fordul elő, hogy belelép.

Van hajnyíród otthon? Ha nem kiállítási cica, akkor nyírd meg a feneke körül és a combján a bundáját! (Ollót azért nem ajánlok, mert ha ficánkol, könnyen lehet sérülés a vége)

Én mindig rövidre vágom a szőrét a kritikus helyeken. Nem kopasztom meg nagyon, csak akkorára nyírom, mint a rövid szőrű cicáknak.

Így nem lesz olyan a feneke és sokkal könnyebben tisztán tudja tartani magának is.

2016. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Végülis elvittem állatorvoshoz, mert aggódni kezdtem. A doki azt mondta, hogy emésztési zavara van és cseréljem le a kaját. Mondott néhány márkát, ami perzsa cicának jó lehet és kapott szurit is szegényke. Remélem mostmár minden rendben lesz, majd rövidebbre nyírom a szőrét is hátul, hogy könnyebben karbantartsa magának. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)
2016. okt. 25. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!