Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom nagyon szeretne egy perzsa kiscicát, és szülinapjára azt kért (2 hét múlva lesz). Viszont nekem nincs pénzem egy perzsa macskára, de már nagyon régóta szeretné, és tudom, hogy nagyon elkeseredne, ha nem kapná meg. Néztem neten, és 20-30.000Ft-ba kerülnek. Viszont nekem nincs jelenleg erre pénzem. Szerintetek mit tegyek?

2016. okt. 27. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, hogy nem csak a perzsa macskák aranyosak. Szerezz neki egy sima kiscicát, azt bárhol találsz, ráadásul ingyen.
2016. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
"Sima" macskánk már van. Az a baj, hogy ő kifejezetten perzsát szeretne.
2016. okt. 27. 14:36
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A neten olcsón árult fajtatisztának titulált cicákkal nagyon póruljárhatsz. Azokat nem szakemberek tenyésztik, hanem pénzsóvár szaporítók. Kifoghatsz egy olyan kölyköt, amiről már nálad derül ki, hogy beteg és hordhatod súlyos összegekért orvoshoz.
2016. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jaj hagyjuk már ezeket a szaporítós dumákat. Facebook is ezzel van tele...
2016. okt. 27. 14:44
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

El kell hogy szomorítsalak, de egy fajtatiszta perzsa macska nem 30.000.

Ha fontos, hogy igazi perzsa legyen, a tenyésztőknél 80 ezer fölött kezdődnek.

Szerintem próbálj valami más ajándékot választani neki. Vagy beszéled meg vele, hogy majd pár év múlva kap.

(Nem tudom,hogy hány éves, én általános iskolai ballagásra kaptam cicát. Ez is egy lehetőség lehet neki)

2016. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

rosszul tudod, a perzsa cicák ára 6 számjegyű tétel, nem 20-30 ezer.

amit te néztél az max valami fajta jellegű cica lehet. de tuti nem perzsa.

én nem vennék a helyedben. nem bántásból írom,de ha 20-30 ezred sincs a cicára, akkor miből viszed majd orvoshoz ha beteg lesz? vagy ivartalanítani ..stb

én beszélnék a gyerekkel,hogy van már macskája,szeresse őt, foglalkozzon vele.+ el is mondhatod neki,hogy jelenleg nincs arra pénzetek,hogy még egy cicát eltartsatok.

meg elmondhatod neki,hogy az igazi perzsa 100 E fölött van.

mondom, szaporítós 20 ezrest nem érdemes megvenni, mert nagy eséllyel felnőttként nem fog hasonlítani sem a perzsára. és bármilyen öröklött betegsége lehet, ami elég nagy összeg is lehet a dokinál.

én is szeretettem volna sok mindent gyerekkoromban, de ha nem telt rá a szülőknek,akkor ez van el kellett fogadni.

most felnőttként megveszem magamnak ami kell. ő is lesz majd felnőtt,akkor majd vesz perzsát ha még mindig akar

2016. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
6# voltam. lehet a szaporítós kölyök cica perzsának tűnik,de hidd el felnőtt korára megváltozhat a szemszíne,szőr hossza, testalkata ..kicsi az esély,hogy úgy nézzen ki mint egy fajtiszta perzsa, mivel nem az
2016. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért csak szaporítótól lehet perzsát venni. Olyat ha lenne ennyi pénzed, sem szabad venni!

Én egyszer kaptam ajándékba olyan perzsát, aki szaporítótól volt, havonta többször kellett állatorvoshoz vinni, nagyon sok pénzt költöttünk rá. Egy igazi, fajtatiszta perzsa kiscica minimum 80 ezer Ft.

A sima házicicák sokkal szívósabbak, ritkábban betegek.

Persze, ha csak perzsa jó, akkor érdemes esetleg megkeresni a Facebookon a "Perzsa cica fajtamentés" oldalát, hátha tudnak javasolni olyan örökbe fogadható cicát, aki tetszik.

2016. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értenie hogy nem kaphat meg mindent. De szépen kell neki elmagyarázni hogy miért.
2016. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ennyibe kerülnek, hanem 80-100 ezer Ft-ba.

Sajnos nem kaphatnak meg mindent a gyerekek, amit szeretnének. Miért nem szereti a "sima" cicát? Sokkal egészségesebbek, pláne mint a szaporított macskák (az olcsó kategória). Amit megspórolnál a vételáron, annak lehet, hogy a többszörösét fogod állatorvosra költeni.

Tehát, szerintem ne vegyél. Ha értelmes a kislányod, meg fogja érteni az okot, hogy miért nem lesz perzsa macskátok.

2016. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!