Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom nagyon szeretne egy perzsa kiscicát, és szülinapjára azt kért (2 hét múlva lesz). Viszont nekem nincs pénzem egy perzsa macskára, de már nagyon régóta szeretné, és tudom, hogy nagyon elkeseredne, ha nem kapná meg. Néztem neten, és 20-30.000Ft-ba kerülnek. Viszont nekem nincs jelenleg erre pénzem. Szerintetek mit tegyek?

2016. okt. 27. 14:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Noê àllatothon. Gazdàra vàró perzsa cicàk.
2016. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk nem kellett volna hitegetni,hanem már az elején megmondani neki,hogy nem kap a szülinapjára perzsát.

inkább a meglévő cicának vegyél abból a pénzből egy új macskabútort vagy valami játékot.

ha nincs pénz másik cicára,akkor ne vegyél. azon túl,hogy egy perzsa nem 20-30 ezer,hanem 100 ezer, azon túl drága is a fenttartása,igényesebb mint egy házicica. meg egy kölyök cicánál ott van a sok oltás,ivartalanítás stb.. kapásból annyi,amennyit magára a cicára szánnál.

a gyerekek amúgy elég hamar túl teszik magukat az aktuális fellángolásokon . pár hónap múlva majd tengerimalacot akar, utána meg kiskutyát.

2016. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell nézni az állatmenhelyeken
2016. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézzen szét sehol, mert ha nincs 30 ezre sem, akkor miből fogja etetni, orvoshoz vinni a macskát?

A másik meg, hogy minek hitegetted a gyereket? Ha a mostani Macskád nem jó neki akkor szerinted ez a perzsa mennyi ideig lesz érdekes neki? Gyereknek amúgy sem vennék állatot, főleg nem olyannak, akinek a kinézete miatt nem jó a házi macska.

2016. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem szülő, aki írt. Olyan bugyuta priviket ír, ha mégis felnőtt, borzasztóan infantilis.
2016. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktató és lekezelő válaszokat! Utolsó nem tudom, hogy honnan veszed, de én senkinek sem írtam privátot.
2016. okt. 28. 18:32
 17/24 anonim ***** válasza:

Bocsi, de csak azért akarja sztem, hogy fésülgethesse.

A többi válaszolóval egyetértek.(szülinapi ajándékba egyszer állatkertezést kértem- megérte)

2016. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én is perzsamániás vagyok gyerekkorom óta :) Mégis azt tanácsolom, hogy ne vegyél perzsa cicust a lányodnak. Egy fajtiszta macska minimum 20ezerbe kerül minden hónapban. Így ha azon gondolkodsz, hogy 1x ki tudsz-e fizetni egy ilyen összeget, akkor azt kell javasoljam, hogy ne tedd. Ha a lányod valóban szereti a perzsacicákat, akkor meg fogja érteni, hogy erre nincsen keretetek.


Az oltások, az ivartalanítás, a perzsacicáknak való prémiumkaja, az alom, a bolhairtás, a féreghajtók, a játékok, a kaparófa, a szőrápolási kellékek... és akkor még nem jött szóba, hogy hány éves a lányod? Tudja-e ő maga karbantartani a cica szőrét, az etetőjét tudja-e tisztítani, tudja-e sétáltatni, tudja-e maga növesztgetni a cicafüvet, kimosni az almosedényét vagy mindez a Te feladatod lesz?


Egy perzsacica nagyon-nagyon sok törődést és gondoskodást igényel, nagyon érzékenyek, elesettek, érdemes jól átgondolni, hogy van-e erre pénzetek és időtök. Ő nem csupán egy ajándék, hanem egy érző lény és a család önálló tagja is egyben az elkövetkező 17-20évben. :)

2016. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a kioktató és lekezelő válaszokat! Utolsó nem tudom, hogy honnan veszed, de én senkinek sem írtam privátot."


Ez nem igaz, pl. nekem is írtál. Mégpedig, hogy adok-e kölcsön pénzt macskára... Vagy valaki a nevedben.

2016. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem is írt a kérdező,hogy ha ilyen okos vagyok adjak neki pénzt a cicára..

lol

2016. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!