Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudnám könnyebbé tenni...

Mivel tudnám könnyebbé tenni cicám utolsó napjait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27 éves "örökölt" cicámnál áttétes rákot diagnosztizáltak, a doki még kb egy hónapot jósolt neki. Fájdalmai nincsenek, és igazából a betegség sem látszik rajta. Kora ellenére is aktív, még mindig rá lehet venni a "lusta játékra", amiben ő csak fekszik és kapkod vmi után amit húzogatok neki. Nagyon ragaszkodó, ezért próbálok minnél több időt vele tölteni, szeretgetni, a kedvencét főzni/venni neki stb.

Szerintetek mivel tudnék kedveskedni még neki ebben a kevés időben, ami háttavan? Ti hogy búcsúztatok el kedvenceitektől ?


2016. okt. 27. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Add neki a kedvenc kajáit és engedd és babusgasd. Ha látod, hogy gyengül/fogy/sárgul az innye, akkor viszont ne halogasd és búcsúzz el tőle, aztán vidd el a dokihoz, hogy ne szenvedjen :'(
2016. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám nem igényelte, hogy mozgassam, csak üldögélt az ölemben, úgyhogy vittem magammal. Azt vettem neki amit szeretett. Olcsót, drágát. Aztán egy nap alig evett, másnap nem evett, és harmadnap sem. Hiába próbálkoztam. Következő nap leoltattam. Egyfolytában dorombolt, egész addig míg el nem aludt, aztán két szusszanás és vége.Miután meghalt, kiderült, hogy sokkal betegebb volt, mint aminek látszódott. Még mindig hiányzik, főleg, hogy nem alszik mellettem.

Kitartás és sok szeretet neked.

2016. okt. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
27 év felfoghatatlan idő, egy macskánál
2016. okt. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, nálunk a búcsúzás gyors volt. Egyik nap nem bírt lábraállni a cica, így hát tudtuk, hogy eljött az idő, hiába minden remény (előtte már egy fél évet küzdöttünk a gyógyulásáért). Elvittük a dokihoz aki alátámasztotta, hogy itt a vége. Szétsírtuk az agyunkat is, de nem húztuk a dolgot, hamar megtörtént az elaltatás.
2016. okt. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Ez nagyon szomorú!Én is úgy gondolom,az a legfontosabb,hogy ne várjuk meg amíg a cica szenvedni kezd,amit nem mindig könnyű felismerni.Nyilván remekül van gondozva,ha ilyen szép kort megélt.Simogatás,figyelem,szeretet,ez a lényeg.
2016. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Szüleim cicája volt. Sajnos 6 éve egy hónap leforgása alatt vesztettem el mind2 szülőmet, akiknek volt egy benti cicájuk.

Féltem, hogy nem fogja megszokni az új helyet, és nagyon értem sem rajongott, mindig anyukám ölében ült. De mintha tudta volna mi történt, együtt gyászoltunk, mindig odajött ha rossz pillanatom volt, puszit adott, dorombolt, mintha tudta volna, mi történt, és hogy én mit érzek.

Már hat éve vagyunk lakótársak, nagyon megszerettem(nem nehéz, mindig kedves bújós cica volt), nagyon nehéz elfogadni, hogy őt is elvesztem hamarosan. Borzasztóan fog hiányozni. 3 hete goltunk egy szimpla vizsgálaton, ahol a doki kitapintott egy csomót, és így derült ki a dolog... pedig nem is tudtam, hogy beteg, semmi jelét nem mutatta, még mindig fényes a bundája, kicsit nagyot hall, de nem süket, nem vak, még mindig olyan, mint egy fiatal macska, nem látszik rajta a kor, úgy néz ki, mintha még 6 évig velem maradna...mindent szeretnék neki megadni, amit csak lehet, a pénzt eddig sem sajnáltam tőle.

Arra gondoltam, hogy majd szeretném elhamvasztatni, és hazahozni a hamvait. Szerintetek ez nagyon morbid? Számomra nem az, de párom szerint igen...bár ő sosem szerette a macskákat és őt sem.

2016. okt. 27. 23:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is elhamvasztattuk és az urnája most is itt van a nappaliban mellettem.
2016. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarom őnzően megvárni, hogy szenvedjen, de 2 orvosnál is jártunk, és mind2 megerősítette, hogy korához képest remekül van. Az állapota nem olyan súlyos, még nem burjánzott el nagyon a rák, de az orvosok szerint (amivel én is egyet értek) ilyen idősen már felesleges lenne a műtétnek és kezeléseknek kitenni, mert valószínűleg nem bírná ki, és nem akarom stresszeltetni őt. Életében egyszer volt egy macskanáthája, azon kívül nem látta orvos, csak évente 1x az oltásoknál.
2016. okt. 27. 23:57
 9/14 anonim válasza:
Serintem egyáltalán nem bizarr,hiszen nagyon szereted és nyilván a szüleid emlékével is összeforrt a cica.Viszont ha ilyen jól van a cicus,nem lehet,hogy jóindulatú a csomó?
2016. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jóindulatú, volt ultrahangos vizsgálat, aztán kintavétel és bebizonyosodott h rosszindulatú. Aztán az eredménnyel elmentünk a legjobban felszerelt állatklinikára, ott is kegvizsgálták, és ugyan azt mondták, mint az előző orvos. A dokik is szintén le voltak döbbenve, nem akarták elhinni, hogy ennyi idős. Tényleg nem látszik rajta sem a kor, sem a betegség
2016. okt. 28. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!