Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a cicámnak?

Mi a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
A feneke körül ilyen fehér giliszta szerü valami volt ami mozgott. Mit tegyek? Mi a baja???

2016. okt. 30. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Adj neki féreghajtót. Vegyél a kisállatboltban vagy az állatorvosnál, ott segítenek az adagolással kapcsolatban. Két hét múlva ismétlés., és 3 havonta kell féreghajtót kapjon.
2016. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt én elkaphatom?
2016. okt. 30. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon fontos a higiénia, a rendszeres szappanos kézmosás!!
2016. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Férges a cica. Nem tudom, mennyi idős, de 2 hetes kortól kellene féreghajtót kapnia, és később egész életében 3 havonta.

A megoldás: elmentek állatorvoshoz a cicával. Kap féreghajtót, bolhairtót (mert szinte biztos, hogy bolhás is). Ezt 2 hét múlva meg kell ismételni, majd ezt követően 3 havonta. Nem egy nagy összeg, nem kell megijedni.

Igen, te is elkaphatod, ha pl. együtt alszol vele, vagy nem mosol kezet cicázás után. De ha el is kapnád, akkor sem kell betojni, patikában tudsz venni embernek való féreghajtót is.

Javaslom, olvass utána alaposabban az állattartásnak, hogy ilyen dolgokkal tisztában legyél!

A cicát érdemes lenne beoltatni a veszélyes macskabetegségek ellen is. Állatorvos mindent elmond, kérdezd meg.

2016. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen elkaphatod. Unoka húgom kiskutyàtól elkapta kicsi koràban.
2016. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed mégse orvoshoz a koràt és súlyàt tudnod kell gyógyszerész kérdezni fogja.
2016. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 eves 4kg... Oltva már van. De velem alszik, meg szoba cica és szerintem et nem most kezdődött, csak most vettem észre. Ha férges akkor 1000%, hogy mindenki elkapta itthon. Holnap bemegyek és veszek féreghajtót neki. Én nem adtam eddig mert 9 hónapos korában kapott oltást. Ja és nem bolhás. Ez is biztos. Szoba cica soha nem megy ki, 3 havonta kap bolha írtót, és fürdetve is van. Nem egy igénytelenül tartott cica. Csak láttam, hogy fehér állat van a feneke körül ami mozog... De köszönöm a válaszokat:)
2016. okt. 30. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos féregpetét akár a cipőd talpán is hazavihetsz, és így a cica megfertőződhet. A szobacicáknak is kell emiatt a féreghajtó. Vegyél neki is, és magatoknak is (természetesen magatoknak humán gyógyszertárban).
2016. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A szekletében is ilyenek vannak.. Nemsokára megyek venni féreghajtót
2016. okt. 31. 08:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Vettem neki, börön át felszívódot
2016. nov. 7. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!