Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányt, összeesett. Mi baja a...

Hányt, összeesett. Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
2 napja a 12 éves ivartalan nőstény cicám elkezdett keservesen nyávogni, majd fél perc múlva hanyt (barna hanyas, csak folyadék, darabok nem voltak benne. Időnként,2-3, Hetente szokott hányni de inkább szőrt, vagy a száraz kaját mintha tulenné magát). Arrébb ment fél métert, azt hittem megint hányni fog, majd összeesett, az oldalára dőlt, így volt kb 15 mp-ig (közbe annyira elengedtek az izmai, hogy maga alá kakilt), majd magához tert. Mi okozta ezt?Nagyon gyenge volt, nem volt teljesen képben. Felvettem, nem is nagyon tartotta magát, csak logott a vállamon. Mi történt vele? Termeszetesen egyből taxi, doki, aki semmit nem talált (nagyon jó doki, alapos, nem kételkedem a tudasaban). Qzt mondta, szerinte hanyas után nem nyílt meg a légcső (hamyas közben ugyebár embereknel is elzáródik), es nem kapott oxigént es elájult. De ezt semmi nem támasztotta alá, de erre gyanakszik. Reméljük tobb ilyen nem lesz. Másnap reggel köhögött, mondta hogy lehet hogy egy kis hányadék került a tüdőbe eszmeletveszteskor, kap antibiotikumot. Azota sokat pihen, eszik es jatszik. Meg az epilepszia is eszembe jutott, de nem lattam hogy rangatozott volna. Volt mar hasonlo tapasztalatotok?? Mi lesz ha a következőnél (remelem nem lesz) nem leszek éppen otthon? 12 eves, egyre inkabb kezd látszani mostanaban, hogy nem kamasz (mozgás, ízület), de meg mindig egy madzagmániás rosszcsont, tehát amúgy korához képest igen aktív. Jo súlyban van, kicsit molett, de nem gurul. Mi lehet ez...? Nem vagyok nyugodt.

2016. okt. 30. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia. Feltétlen vidd állatorvoshoz.
2016. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is epilepsziára gondoltam...nem feltétlenül jár rángatózással egy roham, embernél sem.
2016. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megvizsgálták reméljük nem lesz gond.
2016. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Azonnal elvittem, amit lenis irtam a kérdésnél, ettől függetlenül nem vagyok nyugodt.


Utánaolvastam az epilepsziának, de mindenhol azt olvasom, hogy rangatozas, stb. Az én cicám eldőlt, az oldalára, mozdulatlan volt kb. 15 mp-ig, miután magához tért, értelemszerűenbaromi gyenge. Még milyen tünetei vannak az epilepsziának? Mert egy dolog elolvasni az összes létező tünetet, de rengeteg tünet előfordul számtalan mas betegsegnél. Van olyan, qmi kizarolag epilepszianal fordul elő? Van erre valami, amiből 100%-ig biztosra megállapítható, hogy arról van-e szó? Az epilepszian kívül meg milyen betegségekre jellemző ez a hanyas és utana eszméletvesztés?

2016. okt. 30. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Másik allatorvost is megkerdeznek/elvinnem. Értem, hogy jó dokinak tartod. Meg én krónikusan utanaolvasok mindennek. Ez nehéz ügy, mert ugye egy eszmeletvesztes és egy rejtély. A barna hányásrol nekem az ugrott be, hogy nem vér? (Nem tudom biztosan milyen színű a kihanyt vér). Ahhoz képest szerintem gyakran hány. Nem ez a kérdés, de jó az a táp?

Esetleg valami vizsgálatot nem javasolt az orvos? Ha esetleg egy kezdődő betegség jele, el lehet kapni időben. Vérvétel mondjuk? Embernel láttam epilepsziás rohamot, felismernéd, jól leirtad.

2016. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyáron volt vérvétel, amolyan "csak ugy" vérvétel, hogy tudjam, egeszseges-e a cica. Royal Canin Fit es Royal Canin Urinary tápot eszik par hete, elotte 2 évig Cat Chow tápot. (Urinary egy masik cicámnak van, neki voltak olyan problemai, ami miatt az szükséges). Az ajulos cam mindkettőbe beleeszik, reggel es este kap harmad alutasakkal Felixbol, Friskiesbol vagy Pre vitalból (tehat ez inkább nasi, sokat nem kap belőlük). Royal alusra mar nincs keret, tenyleg nincs, de mivel az étkezések 3/4-ét abroyal száraz teszi ki, ennyi belefér.(Tudom, a friskies es társai nem a legjobbak, ezert irtam, hogy keveset kapnak, mar jutalomfalatkent is royalt kapnak, a töltött falatkákat).


Amikornorokbe fogadtam 8 eves volt, kezdődő cicanathaja volt (infuzio+gyógyszer) es 8 fogat kellett kihúzni. Azota nem volt vele nagy gond, de másfél honapja volt egy FIP-es cicám, 5 hónaposan ment el. De ezek nem Fip-es tunetek (a pici tesztelve volt felv/fiv/fip-re, tehat mai napig nem ertem). Ezek jutottak most eszembe. :( Meg egyre inkabb latom hogy idősodik (mozgásán), dokinis mondta, de ennyi. Pedig 12 ev nem annyira sok.

2016. okt. 30. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont mondta az orvosunk, hogy a fip teszt nem ad 100%-os eredményt, ki is vonták a forgalomból. Annyit tudok róla, hogy a koronavírus mutációja okozza, a teszt az erre termelt ellenanyagot méri, de azt nem tudják megmondani, hogy ott van-e a vírus, vagy csak ott volt, vagy éppen mit csinál.


A Royal Canint mióta eszi, és ez összefügg-e időben a hányással (a gyakori hányással, annak elkezdődésével)? Mi Royal Canin húgyköveset, meg simát eszünk tavasz óta, azóta van gyakran székrekedése, előtte nem volt (Trainer táppal). Eszik szárazat, meg konzervet is.

2016. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Royalt kb egy honapja eszik, elotte a Purina CatChow-ját ették. Akkoriban tobbet hanyt talan. Neha csak szőrt, néha latom hogy az előzőleg megevett száraz tápot hányta ki teljesen.


Igen, felek a FIP-tol, bar orvosi es ipari fertotlenitovel is atsikaltam a lakást, a kidobjato szoveteket kidpbtam (macskabinker, pledek, szövet jatekok, stb). De a hanyogatas rég ota megvan, a rosszullét, ájulás miatt ijedtem meg most elsősorban. Mi is koveset veszünk (urinary ami a kő megelőzésre is jó) es valami sima fit royalt.

2016. okt. 31. 06:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Javitanam magam a fip oltást vonták ki a forgalomból nem a tesztet. A többi, amit irtam, stimmel.


Értem, hogy a fiptol félsz, nem tudom, hogy ott elofordul-e ilyen. A hányásra azért tértem ki, hogy ha azt meg lehet szüntetni, a kivalto okát, akkor hátha az ájulást tényleg az okozta, amit az orvos mondott.

2016. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!