Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Taníthatók/nevelhetők a...

Taníthatók/nevelhetők a macskák? Mennyi idő alatt lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a macskám két napja elviselhetetlen lett. Folyton a lábunk alatt van és utálatos hangon nyávog. Egyszerűen kibírhatatlan. Amikor rászólok, akkor sem hagyja abba, de általában ha valamit hozzávágok vagy erősen rákiáltok akkor leáll a nyávogással. Azonban nem sokkal később kezdi előlről. Kérdésem az lenne, hogy hányszor kell még durvának lennem vele, mire megtanulja hogy egyáltalán ne csinálja ezt mert idegesít?

Egyébként nem azért nyávog mert akar valamit. Se nem éhes, ki sem akar menni, egyszerűen csak hisztizik. Lehet a front miatt?


2010. ápr. 27. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Az én macskám is frontérzékeny, szóval lehet.

De a macskák csak arra taníthatók, amit ők is akarnak/engednek:D Örök érvényű igazság:D

2010. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de ez a virnyákolás kezd kikészíteni. És éjjel is csinálja. Nem lehet tőle aludni :(
2010. ápr. 27. 15:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Bagzás?
2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tüzel. Ne bántsd, mert ezt belső kényszerből csinálja, nem tud vele leállni!

Egyébként a macskák nevelhetők, nagyon okosak, kérdés, hogy akarnak-e szót fogadni. :) De nagyon is értik, mi a pálya. A tüzelés viszont egy ösztöncselekvés, ezt hiába is próbálod fegyelmezni!

Vagy kiengeded párzani, vagy ivartalaníttatod állatorovossal - esetleg áthidaló megoldásként fogamzásgátlót is kaphat.

2010. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Biztosan nem párzani akar. Benti macska, szóval még teljesen szűz. És egyébként sem olyan fajta.
2010. ápr. 27. 15:34
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy benti macska attől még benne van az ösztön. a macskáknél nincsi ilyen hogy szűz meg ilyesmi ez nekik ösztön akár hiszed akár nem. Párzani akar. Szerintem kb 12-14 éves lehetsz ilyen felfogással. Olvass utána egy kicsit ennek ha nekünk nem akrsz hinni.
2010. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kissé tájékozatlan vagy a macskákkal kapcsolatban. :) A macskát nem érdekli hogy "szűz"-e vagy nem. És nincs olyan hogy nem olyan fajta. Amikor ivarérett lesz akkor ivarzani fog akármilyen macska. És a macska tulajdonsága hogy nem kétszer ivarzik mint a kutya hanem egészen addig amig meg nem termékenyül! És nem olyan nyugodt mint a kutya hanem ilyenkor nyávog, pucsít stb! Ezért is kell ivartalanítani, meg azért mert így is rengeteg macska van! Ha kandúr akkor lehet szintén megérezte hogy máshol ivarzanak a macskák és menne utánuk. Szintén ajánlott az ivartalanítás.

Ha akkor is ilyen marad akkor sem szabad bántani. Legjobb megijeszteni ha rosszat csinál. Pl lespriccelni vízzel. Amúgy a macska is érző lény, van egyénisége. Szerintem a párod vagy a gyereked sem vered meg ha rossz napja van, vagy érzékeny a frontra. Egy állat sem lehet mindig ugyanolyan.

2010. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
ha elmúlt 6 hónapos,valószínűleg ivarzik. ezt egész nyáron fogja csinálni,nektek se és neki se jó. ne várj vérzést,mint a kutyák tüzelésekor,ezen a szörnyű hangon és a dörgölőzésen kívül mást nem csinál egy benti cica,ő sem tudja,mi a baja. ivartalanítani kell,vagy pároztatni,de ezt 1 éves kor alatt nem ajánlott. a fogamzásgátlót én nm javaslom,sőt óva intelek tőle,mert az én cicám gennyes méhgyulladást kapott tőle a második hónapban,majdnem belehalt.
2010. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, elmúlt már fél éves és lány cica.

Ha nem lehet ivartalanítani még akkor mit csináljak vele?

Meddig csinálja még ezt? Nagyon zavaró, mert tényleg állandóan csinálja. Keressek neki fiút?

2010. ápr. 27. 15:45
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet már ivartalanítani ilyen korban. Azért nem folyamatosan ivarzik, egy-két hétre abba hagyja, Na akkor lehet vinni. Az én kandúrom is most ennyi idős és már ivartalanították. Semmi baja.
2010. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!