Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy csak benti macskát ki...

Egy csak benti macskát ki lehet szoktatni kertbe is két évesen?

Figyelt kérdés
Van egy két éves macskám eddig lakásban laktam, így értelem szerűen csak benti macska volt. Elköltöztem egy kertes házba és gondoltam rá, hogy fokozatosan kiszoktatom, hátha lenne kedve kint is mászkálni. Természetesen bármikor bejöhetne. Ez megoldható? Félek, hogy elfutna és sose jönne vissza.
2016. okt. 31. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
En nem mernem. Nem ugy no fel es hat nagyon konnyen elutne az elso auto . szerintem vegyel egy porazt es eloszor azzal szoktasd de amugy ha benti cica nem hiszemnhogy annyira erdekelni a kinti vilag. Nekem 2 benti perzsam van .egyik mindig bamul kifele bezzed amikor porazon kiviszem teljesen utalja:Ddd hogy jajj a fun vizcsepp van jaj ugat a kutya meg a madarat is utalja szoval 5percen belu megint bent vagyunk de attol meg bamul kifele :Dds
2016. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem szoktatnám ki most már. Ha mégis szeretnéd, akkor fokozatosan, először csak kézben vagy hámon.

De ha jól elvan a lakásban, biztonságosabb neki, ha bent marad.

2016. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy évesen szoktattam ki a cicámat. Csak benti volt, de mióta kertes házban lakunk, elkezdett kíváncsi lenni a külvilágra. Többször kiszökött a lábunk mellett. Így inkább kiengedem, ha jó idő van, hogy kielégíthesse a kíváncsiságát. A póráztól teljesen kikészült, nem bírta, ha korlátozom :)

Maradt az, hogy kiengedtem, lesz, ami lesz, közben tövig rágtam a körmöm.

Biztonságos távolságra marad a háztól, soha nem ment még kívül a kerítésen. Kergeti a legyeket a kertben és nagyon szeret kint lenni.

Csak akkor engedem ki, ha otthon vagyok és nyitva van neki az ajtó, hogy ha bármitől megijedne, vagy WC-r menne, be tudjon jönni.

Az viszont fontos lenne, hogy ha már az új házban laktok, csak akkor engedd ki, ha már teljesen megszokta a helyét!!! Ha minden új még neki, könnyen megzavarodhat. Szerintem majd tavasszal, amikor már jó idő lesz, nem sározza össze magát és már teljesen sajátjának tekinti a helyet, akkor próbáld kiengedni. Addig gondold át, hogy megvan-e neki minden oltása.

Eleinte csak pici időt töltsön kint, mert készülj fel, hogy nagyon izgatott lesz. Rengeteg inger lesz neki egyszerre. És ha megszokta a külvilágot, gyakran ki szeretne majd menni. Az enyém néha kiabál az ablakban és mérges, mert nem engedem ki, ha sár van :)

2016. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!