Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék a cicámon,...

Hogyan segíthetnék a cicámon, ha ő nem hagyja?

Figyelt kérdés

Már néhány napja kedvetlen, és nem eszi a száraz tápot, amit amúgy nagyon szeret. Úgy tűnik, mintha nehezen nyelne, a fogai egészségesnek tűntek. Úgyhogy elkezdtem neki csak alutasakost adni- ezt csak lassan ugyan, de szívesen elfogyasztja. Tegnap egy kis szárazat is kevertem a nedvesbe, és megette mindet. Ma reggel szárazat akartam neki adni, de nem evett, és hányt meg hasmenése volt egész nap. Kaptunk antibiotikumot, de nem eszi meg sajnos.

Egy nagy tablettának a negyedét kell adni neki, és porrá törtem és a nedvesbe belekevertem, de érzi a szagát, és így nem kell neki. Vízzel is hígítottam kicsit, de még így is büdös. Látom rajta, hogy már nagyon éhes és kéri, már meg is kóstolta, de nem eszi meg. Aggódom érte, mert már nagyon vézna, és ő amúgy is vékony cica, semmi zsírtartaléka nincsen. Szerintetek előbb-utóbb megeszi, ha mindig csak azt rakom elé enni, vagy inkább éhen hal? :(



2016. okt. 31. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyomd a nyelve hátsó részére, úgy lenyeli
2016. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen nyel csak, még a legfinomabb, puha falatokat is kénytelen volt kiköpni. Ez a szögletes alakú tabletta még negyedelve is hatalmas, kemény és szúrós neki. Nem nyelné le.
2016. okt. 31. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos írta az antibiotikumot? Nem mutatta meg, hogyan kell beadni?

A legtöbb cica sajnos nem eszik meg kajában a gyógyszert. Ne éheztesd, pláne lesoványodott, legyengült állapotban.

A gyógyszer le kell nyomni a torkán. Sajnos máshogy nem fogod tudni beadni. Nem fog tetszeni neki, de az ő érdeke, ki fogja bírni. Utána kaphat is enni jobbnál jobb gyógyszermentes finomságokat :)

Nehéz leírni, hogyan csináld, egyszerűbb lenne megmutatni. Én úgy szoktam, hogy a cicát felteszem pl. egy asztalra, mögé állok, hogy tolatni se tudjon. Egyik kezemben a gyógyszer a két ujjam között. Másikkal megfogod a fejét a 2 füle előtt, és hátrahúzod finoman a fején a bőrt, ekkor picit kinyílik a szája. A gyógyszeres kezeddel lenyitod az alsó ajkát, a nyelvére helyezed minél hátrébb a tablettát, gyors mozdulattal összecsukod és csukva tartod a száját. Finoman simogatod a torkát vagy óvatosan az orrát fújod, hogy nyeljen.

Hát nem egyszerű, az biztos. Ha nem megy, akkor vidd vissza az orvoshoz, hogy mutassa meg, hogyan csináld. Ő csipeszt fog ehhez használni, úgy biztonságosabb a kezednek, de én kézzel szoktam beadni.

2016. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, félek, hogy nem tudja majd lenyelni, de azért köszönöm szépen, megpróbálom! Bár eddig még mindig sikerült kicselezniük valahogy, pl. ha nem köphetik ki, akkor inkább nem nyelnek. De gondolom a végtelenségig nem bírják nyelés nélkül, igaz?
2016. okt. 31. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég sokáig bírják, és utána köpik ki. Ezért fontos, hogy minél jobban hátra tedd a gyógyszert; és hogy nyelésre késztesd. Nekem az orrába fújás vált be. Persze finoman, ne erősen, de ne csak egyet fújj, hanem lassan sokáig, míg nem nyel.

Kitartás neked is és a cicának is :)

2016. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az en cicámnál is csak ez a torkon ledugos modszer valt be.Megszenvedtem vele amig sikerult konkretan 3 ember kellett hozza de sikerult es aztan mar konnyeden ment.Jol irta le a folyamatott már az egyik válaszolo.A lenyeg hogy hatarozottan dugd le a torkan majd tartsd zarva a szajat sokaig es simogasd a nyakat hogy nyelesre kenyszeritsd.
2016. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült lenyeletni vele! :)

De az ételt továbbra sem kéri, pedig újat adtam neki, gyógyszer nélkül. Ivott vizet, és ki is hányta rögtön. Néhány falat ételt erőszakkal lenyomkodtam neki, de félek, hogy mi lesz vele, ha nem eszik, nem iszik.

2016. okt. 31. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Le kell nyomni a gyógyszert a torkán. A mi cicánknak is volt egy ilyen hányós-hasmenős betegsége, és ő is kiérezte a gyógyszert a nedves kajából, szóval kénytelenek voltunk lenyomni a torkán.
2016. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megtörtént, de ennie is muszáj lenne... :(
2016. nov. 1. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!