Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet macskát és kutyát...

Hogy lehet macskát és kutyát panelban tartani?

Figyelt kérdés

pár év múlva panelba szeretnék költözni és arra gondoltam hogy macskát vagy kutyát szeretnék ott tartam. melyikkel járnék jobban vagy mind2 vel vagy csak az egyikkel?

és mik az előnyei/hátrányai?


2016. nov. 2. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kutyáról van tapasztalatom, mivel 14 évig tartottuk panelban.

Kicsit kényelmetlen, de megoldható. A szőrt takarítani kell, bútorokra, tárgyakra vigyázni kell, nehogy megrágjon valamit, erkélyre is vigyázni kell, ne tudjon kiugrani.

Naponta 3-szor le kell vinni sétáltatni. Ha még pici a kutya, akkor még nem szobatiszta, azt is takarítani kell.


Az enyém kisméretű spániel volt. Nagyobb testűt nem tartanék.

Én mindig féltettem a sétáltatásnál, hogy kiaszad az útra és elüti az autó, ezért sosem mertem elengedni a pórázról.

Szerintem érdemes ránevelni valahogy arra, hogy ne szaladjon el túl messzire, akkor ezzel nem lenne gond.


A lényeg, hogy szerintem kutyát nyugodtan lehet tartani panelban, csak fel kell készülni az ezzel járó kényelmetlenségre, mivel élőlényről van szó, gondoskodni kell róla.

Cserében természetesen meghálálják, egy kutya nagyon-nagyon tud szeretni. Én gyakran az ágyamra is felengedtem. :)


Macskáról sajnos nincs tapasztalatom, de szerintem ott jobban kell vigyázni, nehogy kiugorjon az erkélyről, mert azok mindenhova felmásznak, nem lehet parancsolni nekik. :)

2016. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még találtam ezt a kiírt kérdést. Hátha segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7759367-teny..

2016. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Cicával annyiban könnyebb, hogy sokkal kevesebb időráfordítást igényel, mivel nem kell sétálni vinni például. Cserében arra kell vigyázni, hogy sehonnan ne eshessen ki, ne bújhasson ki a nyitott ablakon stb. Biztonságossá kell az ablakokat, erkélyt tenni számára.


Kutyával alapvető a napi minimum három séta, bármilyen időben.

2016. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

macskánál mindenképpen javaslom,hogy olyan rácsot tegyetek minden ablakra, amin a macska feje nem fér ki. erkény esetén szintén. nagyon fontos, mert tényleg sok cica esik ki és ha nem is halnak meg,akkor elkóborolnak a lakótömbök között. egy panelban szocializált macska halálra rémül az utcán a sok ember között és elfut ki tudja merre..

de ezen kívül nem sok veszély éri panelban. mindenképp bizonságosabb módszer, mint kertben tartani,ahol elüthetik,kutya elkaphatja,mérget ehet stb..

annyira kell figyelni panelos cicánál,hogy időben legyen ivartalanítva(nemtől függetlenül). legyen sok játéka és bútora. akkor jól fogja érezni magát. de tényleg kell az inger gazdag hely neki.meg persze ti is játszatok vele,ha igényli.

ha ezeket megadjátok neki és ivartalan, akkor szerintem jó élete lesz.


kutyát is lehet panelban tartani, de nála kicsit bonyolultabb . pl szobatisztaságra nevelés is,de maga a sok séta biztosítása is időigényes.

ugyanazt tudom itt is amúgy mint a macskánál. célszerű itt is sok játékot beszerezni neki+ ivartalanítani. napközben elvileg aludni fog(ha reggel leviszed sétálni) . de azért legyen neki hely, ne zárjátok be csak egy szobába vagy szobakennelbe mint sok ember. az nem túl baráti megoldás.

ha jól nevelt és lemozgatjátok,akkor nem fogja bántani a bútorokat/cipőket stb..

de macskánál is úgy gondolom,hogy ne legyen kizárva a szobákból. max konyha/wc az, ahova nálunk sem mehet be,zárjuk az ajtót előle. de a többi szobában/nappaliban szabadon mozoghat. kutyánál is szerintem így a jó.

2016. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
minden komment tökéletes válasz köszönöm
2016. nov. 2. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időt szeretnél az állatkára fordítani?

A macska elvan egyedül, nem kell sokat foglalkozni vele. Persze kell vele is játszani, de a cicák elég önállóak. A WC használatot is maguk intézik :) beteszel egy almosdobozt valahová, ahol nem zavar, arra naponta többször ránézel. Ha van benne valami, kidobod.

A kutya jóval időigényesebb. Nekem kettő van (kinti-bentiek)

Még így is, hogy napközben kint vannak és akkor végzik a dolgukat, amikor akarják, sétálni kell őket vinni naponta, meg kutyasuliba is érdemes járni velük.

Így összességében, azt tudom elmondani, hogy amíg csak macskám volt (ő csak benti)néha volt szabadidőm :) A kutyákkal nagyon sokat kell foglalkozni, olyanok, mint a gyerekek.

Bármelyiket választod, nagyon fogod szeretni, mert tündériek. Viszont rengeteget kell takarítani utánuk.

Én nagyon szeretem a tisztaságot, ezért minden nap porszívózok és felmosok.

Sok munka van velük és persze kötöttség, hiszen nem mehetsz akkor és oda, ahová csak akarsz, de szerintem megéri. Én egyiket sem adnám vissza semmi pénzért!

2016. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a munkahelytől függően, persze szeretek az állatokkal foglalkozni, de egyéb dolgok mellet nem tudnám menyi időt szakíthatok rája
2016. nov. 3. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!