Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes lány cicám állandóan...

8 hetes lány cicám állandóan az ujjaimat rágcsálja, miközben karmolássza a kézfejem. Mi ennek az oka? Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Játszik.

Ne kézzel játssz vele, hanem játékkal.

2016. nov. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Játékkal is szoktunk játszani, de ez a rágcsálás főleg este/éjszaka fordul elő, van, hogy közben, vagy utána el is alszik. Kicsit olyan, mintha szopizni is akarná néha az ujjaim. Ő az első cicusom, szóval ezért vagyok tanácstalan.
2016. nov. 3. 07:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia :)

Igen akkor 'szopizik'. Így nyugtatja magukat , vagy ha álmos így jobban elalszik. Szerintem ez aranyos dolog.

Volt nálam pár napig egy cica , kóbor volt és találtam neki gazdit. Ő 3-4 hónapos lehetett és ő is ezt csinálta, csak ő a ruhámat kapta el.

Volt egy saját cicám, ő volt az első.. omeg 10 évesen is dagasztott a lábával ha simogattam és felvettem :)

2016. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok macska szopcsizik még idősebb korban is. Az enyém is évekig csinálta, aztán leszokott róla. Ő egy szőrös takarót használt erre a célra. Megpróbálhatod te is átszokatne erre vagy valami másra, talán át tud szokni ha megszereti.
2016. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában a túl korán elválasztott cicák szoktak szopizni később is. Tiéd mikor lett elválasztva?
2016. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont ma 8 hetes, és szombaton került hozzám. Az eredeti gazdája azt mondta, hogy ő már nem látta a cicamamát szoptatni, azért is merte most odaadni.
2016. nov. 3. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Még pici cica, valószínűleg a szopizás élményt próbálja rekonstruálni az ujjaddal. Az enyém a tenyeremet dagasztotta sokáig.


Szerintem idővel magától is leszokik róla.

2016. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ez ugyanaz, mint a gyerekeknél az ujjszopás vagy a cumizás.
2016. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy 10 éves anyamacska van nálam (menhelyi), és még mindig játékos. Igaz, csak 15-20 perceket szaladgál, nem focizik órákon keresztül mint az előző, aki 3 évesen került be a menhelyre, de minden este igényli, hogy játsszak vele. Szóval egyáltalán nem múlik el a játékossága egy macskának felnőtt korra. Utolsó, nem tudom, ki az a Findusz cica, akit reklámozol több válaszodban (a Wikiben egy letiltott nicket találtam, aki csacsiságokat ír), de ha tőle hallottad, hogy felnőtt macska nem játszik, akkor tényleg csacsi szegény cica.


Kérdező, leszoktatni úgy tudod, ha nem engeded meg neki, elhúzod a kezedet, amikor rágcsálni akarja, esetleg egy normál hangerővel, de határozottan mondott "nem" kíséretében.

2016. nov. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!