Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kéne etetni a macskát?...

Hogy kéne etetni a macskát? Baj, ha csak száraztápot kap?

Figyelt kérdés

A cicám kb 1,5 éves kandúr.

Sokat mozog.

Csak száraztápot eszik, néha veszünk konzervet, meg szokta enni, de ez kb 2-3 havonta 1 alkalom. Ha van itthon valami hús "maradék"(akár nyersen-akár főzve, disznó kivételével) azt oda szoktuk neki adni.

Viszont mostanában több helyen is olvastam, hogy a cicájuk alutasakost eszik, őszintén szólva én azt sem tudom mi ez..

A szárazat és a konzervet ismerem, mi még sosem vettünk semmilyen szószos-tasakos ételt, de nem is enné meg a cica.

Alapjáraton kisebb termetű macska mint az összes többi, pedig ivartalanítva van. Nyáron kis vékonyka, viszont télre, nagyon szépen kikerekedett, pedig ugyanazt a tápot eszi, imádja, bár tény, hogy ilyenkor többet is adok neki, néha rakok mellé sonkát-virslit-főtt húst.

A kérdésem tehát, hogy ha "egyhangú" az étkezése, azaz csak tápot eszik+ a napi pár ízletesebb falat, az nem baj?

Imádja a tápot, a mellé kapott falatokat is, de nem eszik meg ilyen 1 tasakos ételt vagy 1 konzervet naponta, ahogy másoktól hallom, nem kap maradékot sem, tehát tényleg szinte mindig ugyanaz van, rajta azt látom, hogy semi kifogása ellene.



2016. nov. 3. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Én sem szoktam ilyen-olyan tasakost venni és az egyik cicám már 13 éves, szóval nagyon nem árthatott neki. Ettől függetlenül én vegyesen etetem őket: alap a jó minőségű száraztáp + hetente egyszer konzerv (70% húsos). Elégedettek vele. ;)
2016. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs semmi baj :)

Ha jól látom nem CSAK szárazat kap, hanem mást is. A cica étvágya jó, szívesen eszik. Ne akard rászoktatni az alutasakosra. Örülj neki, hogy házikosztot is eszik, az enyém sajnos csak konzervet, alutasakosat, és szárazat. Mást nem. A legtöbb macsek ma már olyan, mint az enyém, mondjuk nyilván ehhez hozzájárul az is, hogy életében nem látott egeret, mert benti macsek.

2016. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elég vizet fogyaszt, akkor nem baj. Az enyém például egyáltalán nem iszik, soha, ezért kénytelen vagyok neki konzervet adni, amit elkeverek egy kis vízzel, szárazat csak kiegészítésként kap. Ha inna rendesen, akkor én is főként száraz táppal etetném.
2016. nov. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem kismacskám van még (5 hónapos), tőlem azért kap többnyire alutasakos kaját, mert eddig alig volt foga és nehezen bírt enni. Amióta kinőttek a fogai, szívesen eszik száraztápot is, úgyhogy most kap mindkettőt. Lehet később jobban fog ízleni neki a száraz táp, de nálam nincs különösebb oka, hogy ezzel is etetem. Leginkább azt kap, amit hajlandó megenni, mert sajnos elég finnyás és sovány.
2016. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!