Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ettől megfázhat a macska?

Ettől megfázhat a macska?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos menhelyi cicánk, igazából már amióta hozzánk került ez kb 6 hét tüsszögött néha-néha, múlt héten elvittük orvoshoz mivel náthás is lett nem evett-játszott, adott gyógyszereket egy vagyont ott hagytunk ( 80 eut Németországban élünk) , pedig így is pénzszűkében vagyunk..néhány napig jól volt de most megint prüsszög és szörcsög az orra az orvosság meg elfogyott. Na de a lényeg az hogy sajnos a fürdőben nincs fűtés úgyhogy kb 10-15 fokban éjszakázik, nappal viszont a legtöbb időt a 20-25 fokos szobában van velünk. Még mikróban melegíthető kisállat párnát is teszek alá éjjel, vastag bélelt macska ágya van de sajnos többre nem telik. Próbáltuk éjjel is benn altatni de hol bepiszkított hol rohangálós játékba kezdett amitől mi nem tudtunk piheni..Lehet az oka a náthának ez a hőmérséklet változás?
2016. nov. 4. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

1. Egy macska minuszfokokban sem fázik meg.


2. Ha a macska "náthás", az nem megfázás, hanem komoly fertözés (Katzenschnupfen), amit ha nem kezelnek, akkor nagy valószónüséggel elpusztul.


3. A 80 Euro igazán nem sok költség állatorvosnál, ha állatot tartasz, akkor ezzel számolni kell - vagy nem tartani macskát.


4. HA ennyire nincs pénzetek, akkor miért hoztátok ki a cicát a menhelyröl? Ott jobb lett volna neki és kap megfelelö orvosi ellátást is.

2016. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.

Kioktatást nem kértem de kösz!

2.

Van pénzünk de minden héten nincs arra hogy a doki szerint "nincs nagy baja majd jobban lesz"

3.

Ja biztos rohadt jó helye volna 40 másik macska közt fél kg hoztuk el most 2,5 kg mindent megkap ami telik tőlünk!

2016. nov. 4. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem megfázás lesz az, hanem a macskanátha.

Azt pedig az orvosnak kezelnie kellene. Ha a mostani nem teszi, menj másik orvoshoz.

A macskanátháról pedig bőven van leírás a neten. Nézz utána.

2016. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, hiába kéred ki magadnak, a kérdésedben ott van minden, ami arra utal, nem volt ez az örökbefogadás meggondolva. Pénzszűkében vagytok, bepiszkít, rohangál, nem hagy pihenni. Ezeket előre kell átgondolni, egy állat ezzel jár sajnos. Tényleg ilyenkor szoktuk megkérdezni, minek kellett akkor macska...


Mindazonáltal a szörcsögés, náthás tünetek nem megfázás miatt vannak, persze a meleg segítené, de a macskanátha vírusos eredetű. Magától nem lesz jobban, kellene másik orvost keresni, aki ért is ahhoz, amit csinál és nem jótanácsot osztogat 80 euróért.


Ha nem fogadjátok be, befogadja más, tehát magatokat nem az állatmenhellyel kell összehasonlítani, hanem más gazdikkal, akik tudták előre, hogy a macska piszkít és éjjel aktívabb, így sajnos van vele gond.

2016. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És kimondta hogy zavar hogy bepiszkít néha vagy hogy rohangál? Ez a kisállat segített ki a depressziómból annyit törődök dajkálom amennyit csak lehet többet mind más a gyerekével foglalkozik! Nem azért írtam ide hogy leminősíts nem ismersz nem tudod mennyit foglalkozom vele! Hidd el a legjobb falatok mindig neki jutnak, hajnalba kellek hozzá éjjel többször betakarom... úgyhogy nem kell okoskodni! Segítségért írtam ide nem azért hogy megmondó emberek fikázzanak...
2016. nov. 4. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Csak a "fikázással" foglalkozol, azzal, amit ténylegesen a problémádról írtam, azzal nem. Tipikus.

Te magad írtad le ezeket:

- pénzszűkében vagyunk

- többre nem telik

- nem tudtunk pihenni


Egy állat nem csak szolgál, például lelkileg, neked is szolgálnod kell őt. Ezt ne feledd!

2016. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké legyen szép napod kösz a semmit, te már csak tudod hogy én mit teszek meg a macskámért ja és jó tudni hogy csak milliomos emberek fogadhatnak örökbe állatot akik nem dolgoznak és nincs szükségük ezáltal pihenésre sem.. :D
2016. nov. 4. 11:41
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Ne pattogjál, leírtam, mi a baja a macskádnak, amit a 80 eurós állatorvosi vizsgálat nem tett meg, úgyhogy nem "kösz a semmit"... most már tudod, mi baja és mit kell csinálnod. Ez volt a kérdés, nem? Hiába nagy az arcod, teljesen normális hangnemben beszéltem veled, ehhez képest olvasd el, te milyen agresszív kis görcsként beszélsz... egyre jobban beigazolod az előzetes sejtéseimet. Elfért ott az az egy-két jótanács, ahogy látom. Cáfolod tán, hogy nem írtad le azokat, amiket idéztem a kérdésedből? Akkor mi is a baj?

Senki nem beszélt arról, hogy milliomosnak kell lenni, meg satöbbi, mellébeszélsz, mert fáj az igazság és meg mertem világítani neked.


Nincsen baj, csak szedd össze magad, mert szegény cica rossz állapotban van, a macskanátha súlyos dolog.

2016. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem akarod mások véleményét meghallgatni, akkor nem kell kérdést feltenni.

Ha ennyire nem tudd felfogni, hogy mit írtál vagy ennyire nem tudsz fogalmazni, akkor te vagy a hibás, ha mások kioktatnak - a kérdéskiírásod alapján igencsak jogosan.

(A jellemedröl nem szólok, azt eléggé minösíted a pampogásoddal meg agresszív válaszaiddal)


Ha a 80 eurós számla probléma, akkor nem szabad macskát tartani, mert nem tudod vállalni a felelöséget az állatért.


Amennyiben nem vagy megelégedve az orvossal, akkor keress másikat, mert - ahogy már páran írták -, a macskanátha nem "megfázás", hanem vírus fertözés, és megfelelö kezelés nélkül elpusztul az állat.


Emellett ha valaki bármilyen háziállatot akar tartani, akkor az elsö lépésként a neten utána kell nézni, hogy milyen igényei vannak, milyen gyakoribb betegségei vannak, mik ennek a költségei és milyen gyakrabban elöforduló problémák vannak az aott állat tartásával kapcsolatban.

2016. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Hiába pontozol le mindenkit, kérdezőke, attól még nem lesz kevésbé igaz, amit leírtunk.


(el ne felejtsd ezt is lepontozni, mert már tűkön ülök, hogy lesz*rhassam).

2016. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!