Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos (perzsa) kiscicának...

3 hónapos (perzsa) kiscicának milyen arányban adjak száraztápot és nedves eledelt, milyen márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az orvosunk, Royal Canin Junior alutasakosból napi 1,5-2t javasolt és happycat junior száraztából pedig annyit, amennyit megeszik a cicus.


Az RC-n nem látom feltüntetve a hústartalmat és sokan kritizálják is ezt a márkát. Helyette az Orijent és Arcanat ajánlják, de úgy tűnik ezekből csak száraztápot lehet kapni?


A kizárólag száraz táppal való táplálással kapcsolatban vannak félelmeim, ugyanis elvileg fogkövet, vesekövet okozhatnak, a perzsa cicák pedig alapból érzékenyebbek a vesebetegségekre. Ráadásul a mi kiscicánk egyik foga ferdén nőtt és ezért nehezebben is rágja meg a száraztápot, be szoktam neki áztatni.


A Happycat mennyire jó száraztáp? Eddig semmi jót nem olvastam róla. Nedves tápból milyet ajánlotok kicsi perzsa kandúrnak?


A segítséget előre is köszönöm! :)


2016. nov. 4. 11:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, még ha drága is a prémium kaja, legalább ezt meg tudja emészteni a cicám, nem lesz tőle beteg, hasfájós, nem megy a hasa. Inkább drágább tápot szeretnék neki adni, minthogy hetente orvoshoz vigyem. Az emberek is megbetegszenek, ha nem megfelelően táplálkoznak, az érzékenyebb gyomrú cicák meg pláne. :( Végigolvasva a hozzászólásokat meg figyelembe véve a doki tanácsát, most azon vagyok, hogy a száraztáp minőségét emeljem, az orijen nagyon jónak tűnik, a happycatnél biztosan. Majd meglátom melyiket eszi jobban a szárazból (Royal Canint vagy Orijent). Alusból pedig maradok a RC-nál, ez eddig tökéletesen bevált és mindenki azt írja fölösleges lenne váltani, mert elég jó :))
2016. nov. 7. 08:55
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól érzed, hogy váltanod kellene. Jelenleg egy pokoli drága tápot veszel, ami fele annyit sem ér, mint amennyiért eladják neked. Én jelenleg Brit care Cocco-val etetek, de bátran merem ajánlani a márka akármelyikét, mert tökéletes (ez a kutyatápjaikra is abszolút igaz). 7kg 9000 forintba került, de más ízesítésben van ennél jóval olcsóbb is. Nem nagy szemű, szép sötét és rendkívül zsíros táp, gabonát pedig nem tartalmaz.

Ezelőtt Visán Optimanova-t kaptak, szívesen ették, az is megfelelő volt, szintén 70%-os hústartalommal bírt.

De ha tápot nem is, a macskád érdekében mindenképp váltsd le az alutasakos RC-t, amit kap jelenleg. Olyan szaftos konzervet keress, ami nincs teletömve cukorral -amire egy ragadozó szervezetének zéró szüksége van, és szörnyen káros a szervezetére, igen, a vesékre főleg. Botrányos, hogy ennyi pénzért ilyen minőséget árulnak...

Én Real Nature nedvessel etetek, rengeteg ízvariáns van, árban a 400 grammos kiszerelés 500-650 ft körül mozog.

Ugyan még nem vásároltam a márkából száraztápot, mégis megemlíteném, hogy esetleg kipróbálhatnád, ha szimpatikus, nekem már régóta szerepel a kívánságlistámon. Fressnapf oldalán nézz rá az összetevőkre, érdemes összehasonlítani az állatorvosok által agyonhypeolt Royal Caninnal.

Az etetési arányok nálunk a kölyöknél:

táp 0-24-ben előtte van. Konzervet napi háromszor kap kb. olyan 120-150 grammot elosztva. Plusz némi különlegesség: a kutya kap lazacolaj és kagylókivonat megtámogatást, így a kiscicának is beiktattam ezeket a vacsihoz a szép szőrzet és a ruganyos mozgás érdekében :)

2017. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!