Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen minőségi tápot ajánlaná...

Milyen minőségi tápot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most lesz egy éves az ivartalanított kandúr cicám. Házi cica, nem fajtatiszta :)
2016. nov. 4. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én Brit Premium Cat táppal etetek, egyik 6 éves nőstény, másik 12 éves kandúr (szintén ivartalanok). Nálunk maximálisan bevált. De ezek is jók még: Happy Cat, Royal Canin, Eukanuba, Applaws, Acana, Iams, Flatazor, Josera, Brit Care. Kérdés mennyi a keret. ;)
2016. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Az első válaszban felsoroltak nagy része szép csomagolású meg prémiumnak mondott, de valójában nem jó minőségű állateledel. A legtöbbjük tele van gabonával, sokkal több benne a szénhidrát, mint ami egy cicának kellene, aztán ott vannak az adalékanyagok, színezékek, tartósítók, amikre baromira nincs szüksége a macskád szervezetének. A fentiek miatt a szárazeledelt eleve nem javaslom, nincs előnye (mármint a praktikumon kívül), és sok a hátránya (egészségügyi szempontból).


Mi nagyon sokáig kerestünk jó minőségű nedves ételt, ami valóban javarészt húsból van, nincs tele felesleges adalékanyagokkal, és a macska hajlandó is megenni (ez volt a nehezebb kritérium). Épp most sikerült végre-valahára találni egy jót, a neve Lechat Excellence, létezik belőle pástétomos verzió friss hússal (ez a jobb összetételű), illetve tasakos is (ez általában nagyobb sikert arat, és még mindig elég jó összetételű). A Fressnapfban lehet kapni, és az olasz Monge cég gyártja.


Ugyancsak a Fressnapfban kapható a Real Nature termékcsalád, nagyon jó összetételűnek tűnnek az ételeik, tudomásom szerint amúgy a Fressnapf saját terméke, és minőségileg kiemelkedő. Ha a cicád megeszi, akkor ezt is nyugodt szívvel ajánlom, sajnos a miénk rá sem nézett még több napnyi részleges koplalás után sem.


Egy-két adag ezekből naponta bőven elég egy normál méretű cicának, friss víz legyen kint mindig (inkább ásványvíz, hogy a csapvízből a káros anyagok, nehézfémek ne rakódjanak le a szervezetükben), de a nedvességigényük nagy részét maga az étel fedezi (ami ugye a szárazeledelnél ugyancsak hiányzik).

2016. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Az általam felsorolt eledelek mind vagy prémium vagy szuperprémium tápok, nyugodtan adhatod neki. Amúgy a jó minőségű táptól nem lesz semmi baja. Ha mindig csak konzervet (vagy más nedves eledelt) eszik, hamar tönkre mennek a fogai... van természetesebb etetési módszer is, a nyers etetés (pl BARF) de ennek alaposabban utána kell olvasni. Az ásványvízhez pedig már nem tudok mit mondani. :D
2016. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ja, igen: ezekben a tápokban nincsenek aromák, színezékek. Viszont a Real Nature és a Premiere (a Fressnapf saját márkái) tényleg jók, szóval ezeket még a többi, már felsorolt tápokhoz írnám.
2016. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A szuperprémium táp attól az, hogy azt írták rá neked, te meg elolvastad. Nem sok evolúciós alapja van bármilyen szárazetetések, és ahogy mondtam korábban, jelentős részben gabonából állak ezek az ételek, mert az olcsó helykitöltő, de a macska ragadozó állat, nem eszik gabonát, nem is tesz jót neki, nagyjából kilencven százalékban húst és állati eredetű dolgokat, a maradék tízben bizonyos növényeket ennének természetes módon.


Az is egy tévhit, hogy a macska fogaira jobb hatással lenne a szárazeledel, a macskák nem úgy rágnak, hogy a fogfelszínük jelentős része (például a fogak oldala, töve) rengeteget érintkezik az étellel, sokszor nem is rágják meg a kis falatokat, mint amilyenekből az összes szárazeledel áll. Ha láttál már macskahányást, abban láthattad az egészben lenyelt darabokat. A fogkövet megakadályozni csak macskafogkefével lehet, ahhoz meg birkatürelem kell mind a gazdi, mind a cica részéről, hogy az állat fogai meg legyenek mosva minden nap.


Egy nem ideális etetés következményei nem azonnal nyilvánvalóak, de előbb-utóbb előjönnek. A szárazetetés nemzetközileg és általánosan elfogadottan nem számít ideálisnak. A teljes nyersetetés sem egyébként, mert valamilyen hőkezelés nélkül fertőzésveszélynek teszed ki az állatot, egyre népszerűbb viszont a félnyers etetés, amikor valamilyen módon hőkezelik a húst úgy, hogy a közepe még (csaknem) nyers. Ehhez viszont nagyon érteni kell, hogy mi mindenre van még szüksége a macskának, amit nem kap meg pusztán az izomhúsból, és ezt táplálékkiegészítők formájában adni kell neki. Ennek a terhét veszi le az ember válláról egy jó nedvesétel, ahol minden megfelelő arányban benne van az ételben, és ugyanakkor nagyrészt friss húst eszik az állat.

2016. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát ha vki azt írja hogy jobb a Real Nature mint a Brit Care pl, akkor jobb ha az olyan üzeneteket simán átugrod, kérdező :) Egy ragadozónak rágnia is kell, nem csak nyelni.

Már gyanítom, hogy ezeket a blődségeket amiket írt, inkább viccből írta.

2016. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem viccből írtam, hanem abban a reményben, hogy lesz, aki nem azzal a szeméttel eteti majd a macskáját, amivel ti itt, úgy tűnik, minden tudományos alapot nélkülözve helyesnek látjátok, csak mert valaki a marketingosztályon ráírta a zsacskóra, hogy ultraprémium.


Igyekeztem minden állításomat az adott keretekhez mérten megindokolni, az ismereteimet a témában több nemzetközi szintű szakember írásaiból szedem össze, mai tudományos alapokon, és napi szintű tapasztalattal megerősítve. Ha ellenkező véleményen vagytok, azzal sincsen gond, csak legyetek kedvesek az állításaitokat érdemben megindokolni, mert indoklást még nem láttam egyelőre a válaszaitokban, és úgy nehéz hitelt érdemlően beszélni bármiről.

2016. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azt mindenki tudja, hogy a kutya/macska nem élhet csak konzerven, mert tönkremennek a fogai. Ismerem a jobb minőségű konzerveket és olyanok mint egy nagy húsdara, rágni szinte semennyit nem kell, úgy tűnik el bennük, mintha porszívók lennének. A nyers húst ellentétben meg kell rendesen rágnia, használja a fogait és a rágóizmát is, mint a vadonban, nincs ebben semmi bonyolult. Kétségtelenül ez a legegészségesebb etetési módszer, hiszen a vadon élő ősök étrendjén alapul. Viszont ezt helyesen össze is kell állítani, ezért nem árt alaposan utána olvasni. Ami meg a tápokat illeti: egy jó minőségű tápban minden benne van, amire egy macskának (vagy éppen kutyának) szüksége van. Főszempont, hogy húsból legyen benne a legtöbb, hiszen a macska ragadozó (ennek a kritériumnak minden általam felsorolt táp megfelel). Én sosem mostam nekik fogat, mégis fogkőmentesek és egészségesek, a kezdetektől fogva főként táppal etettem őket. Ettől függetlenül én a vegyes etetést preferálom, most is ez alapján etetek: jó minőségű táp + heti egyszer konzerv (ami 70% húsos, Premiere márka). Tehát nem a konzervek ellen vagyok, kiegészítésnek tökéletes, de nem csak azt kéne enniük.
2016. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en cicam a Hills tapot nagyon szereti,az a kedvence a szarazak kozul. Szerintem jo minosegu,miota ezt eszi,latok is rajta valtozast(sokkal fenyesebb,egeszsegesebb lett a szore).
2016. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!