Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három fél éves macskám közül...

Három fél éves macskám közül az egyik állandó jelleggel a fotelre pisil. Hogyan lehetne megszüntetni? Már teljesen ki vagyok borulva.

Figyelt kérdés

Három fél éves cicám van, mind a három ivartalanított. Azt gondolom, hogy a kandúr pisili le elöszeretettel mert régen mikor még csak 2 hónaposak voltak, akkor is az pisilte le,kétszer. De az azota eltelt 4 honapban egyszer sem. Most egy hét alatt megint kétszer..... Mit lehet tenni?

Lázas beteg volt a cica a héten, hordtuk orvoshoz , de már jól van. Lehet ezzel összefüggésben? És mi lehet a megoldás?


2016. nov. 6. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van? Az én kandur cicàm nem csak spriccelve jelölt, hanem őssze vissza pisilt.

Ha ivartalanított akkor kérdezd meg az orvosàt, lehet ràment a hugyutaira az előző betegség.

2016. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ecetes vízzel jól dörgöld át a fotelkárpitot, el fogja kerülni.
2016. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ivartalanitva van.


Konkrétan a legutolso eset óta fél üveg 20%os ecetet öntöttem a kárpitra majd rátettem a radiátorra, hogy kiszáradjon.

Plusz dm szageltávolito. A végeredmény egy irto büdös valami.

Most annyival jobban jártam, hogy rá tettem egy plédet jó sokba hajtogatva, és szinte csak arra került pisi, a fotelra alig.

De nyilván ez akkor sem megoldás..

De nem pisil sehova, csak oda..

2016. nov. 6. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy terítsd le a fotelt nylonfóliával, annak a zörgését nem szeretik.
2016. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Citromos valamivel locsold le, gondolom a szagon már nem ronthat, de a citrom illatát nem szeretik. És dupla oldalú ragasztóval ragaszd körbe a fotelt.


Viszont ezzel csak jelez vmit, ami számára nem tetszik. Alom, étel, stb. Van legalább három de inkább négy alom a három macskának? Ezt nem viccből szokták írni, territoriális kérdések miatt lehet a testvérei nem engedik oda, így jobb híján oda pisil. Lehet a betegség szövődménye, vagy szimplán nem örül, hogy orvoshoz kell menni. Gondolj bele mi változott, abban lesz a válasz.

2016. nov. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs 4 alom, nem tudnám hova tenni, három van de szerintem nég az is sok. Az egyik szinte mindig üres , ilyet, hogy nem engedik oda még sosem tapasztaltam.

A kajájuk nem változott, Royal Canin tápot kapnak, ezen kívül heti egyszer minőségi nedveset "csak az ize kedvéért".


Tegnap leterítettem a fotelt azzal az ezüst fényvisszaverős cuccal amivel a kocsik szélvédöjét szokták, hogy ne forrosodjon fel. Működött,, reggelre nem ért meglepi. Egyszer mondjuk arra keltem, hogy az egyik kislány próbál alá menni. De nem tudom, hogy kiváncsiság céljából vagy ő az "elkövető"...

Gondolkodtam, hogy kaphatnám őket rajta de szerintem esélytelen ha csak be nem kamerázom a szobát :D


Tegnap olvastam valahol, hogy a szódabikarbóna jó a szagok ellen. Beszortam vele a fotel kritikus pontját és tényleg csodát tett, oedig nem gondoltam volna.


Köszönöm a tanácsokat, probálkozom :)

2016. nov. 7. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Távoltartó spray.

De valami minőségibbet (azaz drágábbat) vegyél, Benek nem jó.

2016. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!