Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet meg győzni egy...

Hogyan lehet meg győzni egy idös embert az ivartalanítás fontosságáról?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kandurja aki màr igen rossz bőrben van.3 éve mêg szép volt, màra màr teli van nem gyógyuló varras sebekkel fakó szàraz a bundàja stb.3 éve vilàgosítgatom, eredménytelenül. Az a cica a mindene. Ezért jó indulatból igyekszem meg győzni őt, de tàn valami drasztikusabb megfogalmazàs hatna.
2016. nov. 7. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sehogy.

De azért próbáld meg. Mondd neki, hogy így sokkal rövidebb ideig fog élni. Elkaphat halálos betegségeket a többi macskától, és szenvedés közepette idejekorán el fog pusztulni. Ha szereti, engedje megműttetni, ill. gyógyíttatni, mert azt is kellene. Hátha sikerül...

2016. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fizeted.
2016. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd, egy falun szocializálódott idősebb embert kb. sehogy. Kandúr macskánál még kölyköket sem kell "elrendezni", csak nem öleb macska (amit falusi emberek nem is igényelnek), és jelölget, néha megcibálják a konkurens kandúrok, aztán egyszer csak kinyírják. De falusi ember szemével az ilyen macsek él teljes élet, nem pedig az amiből zombit csinálnak az ivartalanítással.
2016. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A pisztoly töltény nélkül?

Ha az a gondod hogy bejárati ajtót jelölget, akkor kaphatóak különféle kemikáliák. Az ivartalanítás sem segítene, mert akkor meg más macskája járna jelölgetni hozzád. Sokkal nagyobb gond a fekélyes bőr. Valószínűleg rühes, vagy tele van bolhával.Ezt mindenképp kezeltetni kellene. Ha nem megy szép szóval, akkor fenyegesd meg az állatvédőkkel, önkormányzattal, mert ez fertőző. Az én cicám 18 éves (falusi kinti macska), a 6 év még nem sok.

2016. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a szomszédom, szóval nem zavar a cicàja, csak tudom mennyire fontos neki, és làtom a cica évről évre rombolódik le, màr3 éve szoltam neki, hogy ez vàrható lessz ha nem ivartalanit, néha minha felfogta volna aztàn, ugy néz ki még is az isteni csodàra hagyja a dolgot s hiszi, hogy még vagy10 évig élni fog. Nincs gyermeke, magànyos szóval a mindene ez a cica, juti falikat vesz neki, kedveskedik ahogy tud s mikor beteg dokihoz is viszi, csak nem tudom szegenynek el juttatni a tudatàig, hogy ha nem akarja elvesziteni hamarosan meg kéne ezt lépni. Nem hisz benne. Sajnàlom szegényt, biztos rà menne ha elveszítené hamarosan.
2016. nov. 7. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén, szerintem sehogy. Ezek az emberek totál másképp gondolkodnak, neki ez valami furcsa városi baromság, amire nagyapáinak se volt szüksége, úgyhogy neki sem kell. Az öregek ilyenek, nekik nincs jelen se jövő, csak a múlt, mert az működött.


Nem hiszem, hogy az orvos ne hívta volna fel rá a figyelmet, hogy nem árt az ivartalanítás, és ha neki sem hitt, neked miért hinne?

2016. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"kerd kolcson" hogy elviszed megnezetni allatorvossal, aztan mond azt, hogy kiderult, hogy hererakja van, ezert kellett. Vagy siman ne vilagositsd, hanem vid te a macskat, mert ugyis ra fog jonni a vegen, hogy jobb az igy.
2016. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El ne vidd te! Bármi baja lesz, rád fogja! Csökönyös, demenciás agyú az öreg, nem tudsz mit kezdeni. Lehet, hogy nincs rá pénze.. az állatorvossal tudsz esetleg szövetkezni, hogy beadja neki hogy hererákos vagy ilyesmi, de nem hiszem, hogy belemegy. A hivatásával játszik.. biztos mondta már neki ő is, de nem. Fogadd el. Meghal a cica, majd kap másikat, egy fiatalt, akivel kicsit még ő is lehet újra gyerek..
2016. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!