Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy az utcán...

Mit tegyek, hogy az utcán született macska minél gyorsabban a bizalmába fogadjon?

Figyelt kérdés
A sulim mellett volt három macska, az egyik, az idősebb kandúr már tavaly ősz óta ott van, ami nem kevés idő. Volt mellette, két kicsi, az egyik már gazdinál van, de a másik borzasztóan bizalmatlan, nem tudom megfogni, a legkisebb mozdulatomra is elszalad, bebújik a bokrok alá. Nem mertem utánamenni, mert egyrészt ő gyorsabb, másrészt ott van egy forgalmas kocsiút, ahova ha kikergetem, elütik. Most naponta etetem, és fogom is, hátha egyszer a bizalmába fogad, de aggódom érte, mert még pici, és jön a tél. A nagyobbat már egy ideje nem látom, szóval valószínűleg egyedül van. Mit tegyek, hogy hamarabb elfogadjon és esetleg meg tudjam fogni, mert attól tartok, hogyha ott marad, megfagy, mert nincs túl jó bőrben. Mit vigyek neki enni, hogyan viselkedjek vele?

2016. nov. 7. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatvédők segítenek befogni, de ne sokat várj! Nekem a cicamamim szült le valahol, majd hozta haza a kis golyót.. évek teltek el, de rohangálni kell utána, hogy bejöjjön! Kaját persze, hogy elfogadja, nem akar éhen dögleni!
2016. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok jobbat, mint hogy eteted és egyre közelebb próbálsz menni hozzá. A macska ragadozó, nyilván a húst szereti legjobban, a többi állati terméket is szívesen fogadja (de sok macska laktózérzékeny), s persze van egyéni ízlésük, de ez már messzire vezet. A macskák valamiért a sima macska szárazeledelt is szeretik, pedig az főleg gabona, biztos a szaga vonzza őket vagy mit tudom én. A tuti az aszpikos nedveseledel, a szaftot még a kényesek is szokták szeretni. De ez egy vad, ez nem válogatós, csak ugye, a hús a legtermészetesebb tápláléka, ami leginkább vonzza (a tojás is remekül áll nála).


Ami ijedős macskát eddig etettem s óvatosan közelítettem, az viszonylag hamar megengedte, hogy megfogjam, de azért kell hozzá idő. Sajna most már hideg van, egy kicsi macskának, aki akár éhezik, esetleg beteg, férges, akármi, nincsenek olyan jó esélyei...

2016. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ma főztem a kutyámnak hús, rakok el belőle neki is, aztán holnap suli után megetetem. A közeli boltban szoktam neki nedves tápot venni, de bármit megeszik szerencsétlen, nem csodálom.

2016. nov. 7. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:
mamameknal kisebb koromban mindig nagyon sok macska volt, amik altalaban elkolykeztek valahova es par honaposan jelentek meg a kiscicak, akik ugye a kert masik vegeben sem turtek el embert, azonnal menekultek, amint meglattak valakit. en ugyanazt csinaltam minden vad kiscicaval es be is valt mindegyiknel, persze utana is csak en nyulhattam hozzajuk, de masokat is elturtek a kozelukben. (1 het alatt kb elfogadott mindegyik) en azt csinaltam, hogy leultem a foldre, hogy minel kisebb legyek es ne erezzek annyira fenyegetonek a helyzetet. egy hosszu koto vegere felkotottem valami nehezeket es azt mozgattam a kozeleben, hogy felkeltsem vele az erdeklodeset. persze a legelejen csak eleg tavolrol, aztan egyre kozelebbrol. ugy a legjobb, ha elotte tudod mozgatni ugy, hogy te tavol maradj. ha jatszik vele az mar egy jo jel. mindig probalj kicsit kozelebb ulni, de ne zavard meg a jatekban es ne tegyel hirtelen mozdulatokat. amikor mar olyan kozel vagy, hogy meg tudnad fogni akkor a kezedbol probald a jatekot eleje tenni es ugy jatszani vele. mindent az o tempojaban, ha hatral vagy menekulni probal akkor kicsit lassabban kell haladni. de ha mar tudsz ulni mellette es ugy jatszani vele, akkor onnan mar csak keves kell, hogy meg is tudd simogatni es elfogadjon. enni egy kis talkaban vihetsz kiscicaknak valo szaftos kajat, szerintem annak nem fog ellenallni es mikor nem figyeled eszik belole.
2016. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ki fogom próbálni! Eszik az akkor is ha figyelem, de öt méternél közelebb nem enged magához.
2016. nov. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!