Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis varosban elek a varos...

Kis varosban elek a varos szellen kertes hazban. Egy idelye egy kobor macska jar hozzank. Szegenyket megsajnaltam mindig adok neki enni. Foleg macska szakertoktol kerdezem?!

Figyelt kérdés
Ezaltal a macska hozzank szokhat?

2016. nov. 7. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mág szép nekünk is igy lett egy kandurunk, nagyon barátságos macsek volt nem bántot senkit max más macskákkal verekedett össze, nagyon szerettük békés macska volt, mindig időben jött kajára 90% ban kapott is utána ment tovább néha maradt tovább is egy kis simogatásra de elég gyakran tovább állt ment a következő szomszédba ugyanugy kajálni :D
2016. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarod akkor fogadd be. Biztosan hálás lesz a kis jószág. Oda is szokik bár a cica elég öntörvényű. Nekem volt hogy hónapokig nem jött haza.
2016. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Minden nap randevúztunk a kertben, bár még a szomszéd etette. Aztán eldöntöttem, hogy befogadom, mert ők menhelyre akarták vinni. Csináltam neki hőszigetelt cicaházat, azonnal vette a lapot, aztán a szomszéddal megbeszéltem hogy most már én etetem, amikor láttuk hogy elfogadta a cicus, megegyeztünk, hogy ők már nem etetik egyáltalán. 10 hónapja van nálunk, de olyan mintha mindig is a mi cicánk lett volna. Szabad cica, de mindig jelentkezik, este most már bent alszik, mert hideg van. Ő választott minket egyébként, először a kislányomhoz ment oda, azóta is töretlen a szerelem.
2016. nov. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hozzátok fog szokni, de hogy mennyire az rajtatok is múlik, meg a macskán is. Van olyan macska, amelyik könnyen feladja a "szabad" életét, ha az ember be akarja fogadni, akkor szívesen lesz házi cica, akár szobacica is. Nem minden macska szereti a kinti életet, ami nem mindig fenékig tejfel. Sokszor éheznek, fáznak, nem kapnak szeretetet, menekülniük kell kutyáktól, emberektől, más macskáktól. De vannak olyanok is, akik szeretik a szabadságot és nem nagyon szívesen vannak a házban sokáig. Mondjuk szeretnek bent enni, aludni, kicsit barátkozgatni az emberrel, de napjuk további részében szeretnek kint csavarogni is. Úgyhogy van, amelyik szívesen be is költözne hozzátok, de van amelyik csak kaját vár tőletek meg egy kis simit és továbbáll, mert esetleg valahol másnál van az igazi helye, ahol mondjuk alszik. De ez általában látszik valamennyire a külsején, a szőre állapotán, kövérségén, egészségén, hogy van-e más "gazdája", vagy szerencsétlen kóborló állat.
2016. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze. Nekünk elég sok cicát sikerült így "befognunk" :D De nem baj, szeretjük őket.
2016. nov. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen esélyes, de persze nem tuti. Nekünk volt már ez is, az is... Igazából a dűlő macskái, többen etetik őket, de a jelenlegit már sajátnak tekintem, mert itt van a háza, általában itt eszik (amikor kölyöknek keres territóriumot, akkor tűnik el hetekre, soha nem hagyja, hogy itt maradjon. a környéken rengeteg rágcsáló van, macska pedig nagyon kevés), egy ideje pedig napi sok órát alszik a fotelban vagy az ágyamban. De elég önellátó tud lenni, jó vadász.

Van egy másik macska is, aki mindig kap, ha jön, kezes, barátságos, szépen dorombol, de azért a látogatásait úgy heti egyszer ejti meg. Róla tudjuk, hogy mások is rendszeresen etetik, emiatt 2 neve van, minden háznál egy (esetleg több is, ki tudja?).


Akármi is lesz, bizonyára nem felejti el, hogy hol kapott enni és visszajár, hacsak nem talál egy szimpatikusabb helyet vagy támad kedve messzire bolyongani... De nagy eséllyel megragad.

2016. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek

.Legyszi esha befogadom es kint akarom tartani telen mi kell a macskanak ahova elbujhat szoval muszaly neki meleg helyet biztosittani ugye?!Olcso es kenyelmes megondasra gondolok legyszi segitsetek benne..

2016. nov. 10. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm vett Nikecell lapokat, 10 cm-es vastagságút és összeragasztotta téglatest formára, a bejárat egy kb. 10 cm átmérőjű kör alakú nyílás. Nagy hidegben benyúltam és nagyon jó meleg volt odabent. Nekik a teraszon van, tető alatt a ház. Én a kert végébe csináltam, de én farostlemezből és tetőlécből megcsináltam a vázat és ezt béleltem ki ragasztóanyag nélkül 5 cm vastag Nikecellel. Még felnyitható tetőt is csináltam rá és az egészet téglákra tettem, ja és bevontam vékony linóleummal, így maximálisan időjárásálló lett, de a végére kiszámoltam, ha nem lett volna otthon hulladék Nikecell és néhány farostlemez, legalább 10.000 Ft anyagköltségem lett volna. A cicát úgy szoktattam be, hogy felemeltem a tetejét, beletettem a kajáját és ott ette meg. Első nap még nem csuktam rá, második nap már rá is csuktam evés közben, harmadik nap már a cicaházból bújt elő. Azóta 10 hónap telt el és hacsak teheti, bent van nálunk a házban cicahordozóban, mert a kutyáim nem igazán komálják. A cicahordozóban kuksolást is imádja, szerintem annyit félnek a cicák, hogy egy ilyen jó kis zárt hely sokszor nem büntetés nekik. Biztos vagyok benne, hogy soha sehol nem tud olyan ellazultan feküdni, mint amikor bent kuksol nálunk a hordozóban. Ha érdekel, írd meg privátban az e-mail címed és átküldöm fotókon, hogyan készült a cicaház. Nő vagyok, mégis meg tudtam csinálni.
2016. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ui: Rosszul írtam, 4 cm-es Nikecellünk volt, de azt duplán tettem minden oldalra, tehát 8 cm. Ja, és volt, hogy a csavarbehajtóval fúrtam lukat néhány helyre, amíg a férjem fel nem világosított, hogy a fúróval kéne, de összehoztam na. A macska meg nem azért nem használja, mintha nem lett volna maximálisan oda a luxuslakosztályért, hanem mert ivartalanítás alatt bent lábadozott és azóta nem szeretne mást, csak szobacica lenni szegényke. [link]
2016. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat ez nagyon szuper ugyes munka elhiszem hogy a cicus is imadja...Egyenlore kis kosarat beleltem ki a cicusnak el is van benne..Jo hogy irtok az ivartalanitasrol is mert attol tartok nalunk is esedekes lesz.. :( mgkerhetnem hogy leirnad hogy zajlik..Eg olyan kerdesem lenne egy ejjel amikor kineztem az ablakon /megszkom lesni a kosarkaba/ mas cicat lattam ott eggy nagyobbat meglatott es meg is ilyett tolem valoszinu ide jar es elfoglalja Cirmos helyet mit lehet tenni egyenlore egy cica is eleg nekunk hogy tudnam ezt megoldani?!Lattam a kajajat is eszegette..erre van megoldas?!!
2016. nov. 21. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!