Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi cicámnak nagyon...

A sziámi cicámnak nagyon könnyezik a szeme mitől lehet?

Figyelt kérdés

kan macska 3 éves

alig bírja kinyitni a szemét mert nagyon könnyes és olyan mintha gennyes is lenne, de nem sárga csak átlátszó

segítsetek már

köszi


2010. ápr. 28. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
kamillateás vatával törölgesd meg a szeménél,és szerintem menjetek orvos :S
2010. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

ami erre a legjobb ha kamillàs teàval borogatod neki meg mosogatod többször egy nap


azt nem tudom mitöl lehet

valszeg valami fertözés

ha nem javul vidd el dokihoz szerintem :)


de a kamilla nàlunk mindig bevàlt eddig

2010. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ha van valami ilyen problémám és egyből nem tudok dokihoz menni, akkor felhívom és érdeklődöm mi lehet, mit tudna neki csinálni és mennyiért.A kamilla teás borogatás jó egynek.Ha másik macskával verekedett,akkor lehet neki tályogja is, amit a doki kitisztít.az én macskámnak 4700 ft-ért csinálta meg és egy altatás alatt ki is ivartalaníttattam, így került 8500 ft-ba 5 napi antibiotikummal együtt.
2010. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
Miért egyszerűbb (persze kényelmesebb) otthon kuruzsolni,mint elmenni az állatorvoshoz és kikérni a véleményét?Komolyabb baja is lehet,amit az elvesztegetett idő csak ront.
2010. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Ez a kuruzslás szó nagyon tetszik neked, ez már a második válasz, ahol olvasom. Miért gond, ha valaki megkérdezi mitől lehet a könnyezés? Itt kb. 10 percen belül érkezik válasz, azon ilyen mértékű problémánál nem múlik semmi. Én például az agyára megyek a dokinknak, mert minden apró problémával rohanok egyből, de nekünk a szomszéd utcában van. Van akinek messzebb kell mennie, nem teheti ezt.

Az már teljesen más helyzet lenne, ha pl. arról érdeklődne az illető, hogy a macskája szájából gennyes vér folyik, ilyenkor mi a teendő? Na az más!

2010. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

csak kíváncsi voltam arra hogy volt e már ilyen a cicátokkal

amúgy már semmi baja, megtöröltük nedves törcsivel és már nem olyan

2010. ápr. 28. 16:36
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Jaj, gyerekek!!!!! Ne vicceljetek már! Ha biztosan nem tudjuk, hogy mi az állat baja, akkor ne már otthoni praktikákkal próbáljuk kigyógyítani. TEssék elvinni dokihoz.
2010. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
... meg ha már fertőzésről beszélsz kedves egyik hozzászóló, akkor tudhatnád, hogy a kamilla se nem antibakteriális se nem antivirucid, csak gyulladásgátló!
2010. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ti nem is figyeltek?

a macska alapból szoba cica sosincs kint az udvaron fertőzést nem kaphatott el, és már kutya baja

2010. ápr. 28. 17:32
 10/21 hell-ikon ***** válasza:

Itt azért tapasztalt macskatartók adnak a kérdésekre választ, akik sokat láttak már, de ha mégis olyan dologgal kerülnek szembe, amiben nem biztosak, akkor annak úgyis az a vége, hogy "vidd orvoshoz".


A felelős állattartás azért nem feltétlenül ott kezdődik, hogy 5 percenként zargatom az orvost, hanem ott, hogy megtanulom a macsek metakommunikációját, mert elsősorban ebből fogom tudni hogy olyan baja van, ami már orvosi segítséget igényel. Nyilván akik a háziterpia ellen káráltak most, azok a gyereküket ha már csak egyet tüsszent már viszik az orvoshoz, hogy jajj halálán van a gyerek, holott közben nincs is más baja, mint hogy az orrába ment egy kis por vagy pollen, ugye?:)


Ilyen pl. ez a szemkönnyezés is.

-Örülök, hogy jól van a macsek-

A legtöbbünknél előfordult már ilyen, s most mondok vmi megdöbbentőt: az állatorvos is ezt ajánlja, ha a könnyezést nem kíséri másik tünet!


Egyébként a fent említett kérdésre, lehet, hogy egy szellőztetés alkalmával véletlen huzatot kapott a szeme, vagy ha van másik macsek is a háznál, akkor előfordulhat, hogy játék közben belekapott neki véletlen. Előfordul az ilyesmi, az ilyenek kivédésre van a belső szemhéj, no problem;):)

2010. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!